Představujeme: Jan Sedláček

Bc. Jan Sedláček se narodil roku 1995 v Rokycanech, kde dodnes žije. Vystudoval obor Péče o životní prostředí na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, v současné době na téže škole studuje navazující obor Biologie ekosystémů. Kromě studia má též živnost na prodej drahých kamenů a píše sérii povídkových knih, z nichž první dvě již vyšly pod názvem Štramácká dobrodružství I. a II.

Sedláček je pravicovým konzervativcem, který klade důraz na tradiční hodnoty, jako je osobní svoboda, klasická rodina a konceptuální svrchovanost národních států – což jsou hodnoty, které jsou současným neomarxistickým mainstreamem soustavně likvidovány. Dlouhodobě upozorňuje na nárůst moci mezinárodních kmotrů a na jeho logické důsledky, jako je čím dál tím horší ožebračování občanů, neustálé omezování drobného podnikání či plíživý nástup orwellovské diktatury, na nějž reaguje svým oblíbeným citátem ,,Ten, kdo se vzdá své svobody, aby získal bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí a ztratí obojí“. Odmítá komunismus, fašismus, islám, eurofederalismus i jakékoliv jiné totalitní ideologie, místo toho prosazuje koncept Evropy svrchovaných států fungujících na principu přímé demokracie.

Komentování politiky se aktivně věnuje od roku 2012, kdy si založil blog na serveru iDnes.cz (časem zde začal být cenzurován kvůli jeho nepohodlným názorům a přesunul se na stránku necenzurujeme.cz). V červnu 2014 vstupuje do Národní demokracie, ještě v témž roce zakládá místní organizaci v Rokycanech a stává se jejím předsedou, kterým je dodnes.

Kromě politického dění jsou Sedláčkovým hlavním zájmem přírodní vědy a ochrana životního prostředí. Proto také otevřeně kritizuje ,,stropnicko-bursíkovské“ Zelené, kteří pod falešnou záminkou ochrany přírody prosazují omezování svobody a okrádání občanů, čímž v očích občanů diskreditují racionální environmentální politiku. V tomto duchu Sedláček prosazuje, abychom se místo nesmyslů typu biopaliv a uhlíkových stop zabývali důležitějšími problémy, jako jsou například GMO či retence vody v krajině. Ve volném čase se též věnuje hře na kytaru, houbaření či zahradničení.