Národní demokracie obětem 2. světové války

Národní demokraté si připomněli lidickou tragédii. Před 74 lety byla nacisty vypálena obec Lidice v odvetě za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Národní demokracie nikdy nezapomene na stovky brutálně zavražděných obyvatel této středočeské obce, která byla navíc vypálena a demonstrativně srovnána se zemí.

Několik členů Národní demokracie proto 9. června, v den výročí této smutné události, navštívilo lidický památník a položilo na místě piety smuteční věnec věnovaný nejen lidickým, ale vůbec všem obětem druhé světové války.

LidiceNárodní demokracie si toto výročí připomněla v poklidu a pozastavuje se nad tím, že se ze sobotní slavnostní vzpomínkové akce dělá zábavné představení za účasti hvězd „showbyznysu” (vystoupení Heleny Vondráčkové a podobně).

Národní demokracie vnímá zásadně negativní roli německých vlastizrádných elit v současné imigrantské krizi, je ale daleka toho, aby zevšeobecňovala a tvrdila, že je Německo (ve smyslu německého obecného lidu) nepřítelem evropských národů. Politická a mravní krize v Německu je podobná či ještě horší krizi v naší společnosti a Národní demokracie chce proto spolupracovat s protiunijními a protiimigrantskými silami v současné SRN na obnově svobody v našich zotročených státech. Jako čeští vlastenci ale nesmíme zapomínat na oběti, které naši předkové přinesli při obraně země a v neštěstích druhé světové války.

předsednictvo Národní demokracie