Zkrácený volební program 2021

1. Vrátíme normální život!

Zrušíme povinné nošení roušek či respirátorů a necháme jejich používání na dobrovolné bázi. Veškeré služby zpřístupníme všem lidem bez ohledu na to, zda prošli očkováním či testem, nebo nikoliv. Proti koronaviru budeme bojovat ochranou ohrožených skupin a nikoliv uzavřením celé společnosti. Nikdy nezavedeme další lockdown!

2. Ochráníme svobodu a soukromí!

Omezíme sbírání citlivých osobních dat státem i soukromými firmami. Zákonem zastavíme šmírování lidí skrz kamery a trasování mobilů či aut. Zavedeme svobodu slova a možnost vyjádřit slovně jakýkoliv názor. Nedovolíme jakýkoliv pokus o zavedení „sociálního kreditu“ po vzoru Číny.

3. Oddlužíme lidi v exekucích!

Zavedeme tzv. Milostivé léto – jednorázový oddlužovací program. Dlužník v něm nastoupí do práce, bude pobírat plnou mzdu, zatímco ty peníze, které by šly na odvody (daň, zdravotní a sociální), půjdou na umořování dluhu. Věřitel tím o nic nepřijde a dlužník se snadno zbaví exekuce a vrátí se do normálního života.

4. Dostupné bydlení (nejen) pro mladé lidi!

Přeneseme problematiku výstavby domů a bytů pod jeden úřad, čímž to zjednodušíme a urychlíme. Soukromou výstavbu doplníme o mohutnou výstavbu státních bytů, které budou určeny pro všechny slušné lidi, kteří si vzhledem ke zdražování dosud nemohli pořídit vlastní bydlení a nechtějí se zadlužovat. Prosadíme nedotknutelnost obydlí v exekučním řízení.

5. ANO ochraně přírody, NE klimašílenství!

Zachováme výrobu klasických aut a zrušíme „ekodaň“ na ojetá auta. Udržíme v provozu naše uhelné elektrárny a zrušením emisních povolenek docílíme levné elektřiny. Ochráníme naši krajinu, zejména půdu a lesy, a přizpůsobíme ji teplejšímu klimatu. Omezíme pěstování energetických plodin a získanou plochu využijeme na pěstování potravin, abychom dosáhli soběstačnosti v základních potravinách.

6. Postavíme naše hospodářství na nohy!

Zachováme českou korunu a postupně ji začneme krýt zlatem a dalšími komoditami. Převezmeme pod stát vodní infrastrukturu a v některých strategických odvětvích založíme státní podniky, které přinesou nová pracovní místa. Zachováme všude platbu v hotovosti. Osekáme zbytečné státní výdaje a zabráníme dalšímu zadlužování státu.