Americký konvoj Danube Ride projede v září Českem

Nevycházím z překvapení.

To opravdu nedokážou vymyslet nějaký originální název a musí se opičit, nota bene po Rusech, na které tak nasazují? Nebo, chcete-li, po komouších, jejichž program se tak usilovně snaží následovat? Neměl by to někdo americkým soudruhům vysvětlit?

Operace Dunaj v Česku, respektive Československu, už jednou proběhla a jako člověk, kterému je už trochu přes padesát, na to mám stále docela živé vzpomínky. Všichni víme, že Operace Dunaj, resp. операция Дунай, resp. Danube Ride, byl krycí název pro invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968.
Proč chtějí, abychom si to po 47 letech zopakovali? Myslí si, že máme tak krátkou paměť?

Faux-pas, nebo provokace? Spíše to druhé. Máme si prostě připomenout, že teď nás ochraňují Američané. Že se už nikdy nevrátí bratříčci v železných maringotkách, teď v nich přijíždějí strejdové Samové.

Ovšem stejně: pojmenovat takto okupační konvoj, když před pár lety byl natočen stejnojmenný film, aby si to pamatovaly i naše děti, to si prostě koleduje o cenu idiocie. Na druhé straně je to přímo symbolické, jak takovými lacinými fauly zesměšňují svou svalovou hmotu, která jim zbývá, když v lebkách jim už zakrněla. SSA s celým jejich NATO a celou jejich státní elitou, hájící ukrývané zájmy globální banksterské elity, s tímhle atrofovaným orgánem myšlení již přestávají být opravdovou hrozbou. Pravda, ještě jim zbývá pár sudlic, řemdihů a bojových vozů… Stejně je drží na dluh. Však účet bude brzy vystaven. A nebude splacen falešnými vytištěnými papírky, jak je u Amíků zvykem.

Ať si tedy ještě jednou prohlédnou, byť proti naší vůli, naši krásnou zemi, než zcela zkrachují. Ale jedno je jisté: tato dočasnost bude mnohem kratší než ta minulá!

Fuck the USA