Další kolo soudního jednání v kauze Stát vs. ABB

Dne 14. prosince 2017 proběhlo u Obvodního soudu pro Prahu 1 další kolo politického procesu s předsedou Národní demokracie Adamem B. Bartošem ve věci jeho vydavatelské činnosti, písemných a mluvených projevů či kritiky imigrantské otázky.

Bartoše přišel k soudu podpořit (už popáté) prezidentský kandidát Petr Hannig, který zopakoval, že svoboda slova má být absolutní, po vzoru amerického dodatku k Ústavě. Podobné soudy v ČR svobodu slova pošlapávají.

Na jednání soudu bylo přistoupeno k výslechu znalce Josefa Zouhara. „Nevím, nepamatuji se, nemám k dispozici,“ takové odpovědi zaznívaly od znalce na většinu otázek kladených ohledně jeho posudku právníkem předsedy Národní demokracie Robertem Cholenským.

Po vyčerpávajícím výslechu znalce bylo přistoupeno ke čtení článků napsaných předsedou Národní demokracie. Jednání soudu bylo odročeno na 11. leden 2018, tedy den před prezidentskými volbami.

Jednáním soudu se naprosto neprofesionálně zabývala mainstreamová média, která popřála sluchu pouze soudnímu znalci a postoj obhajoby odbyla několika nepřesnými větami.

Více v tomto textu Bartošova obhájce Tomáše Peciny nebo v krátkém videu Vlasteneckých aktualit.

Zásadním článkem, který poodkryl některé dosud neznámé skutečnosti, kterým se Bartoš ve své badatelské práci věnuje, přispěl k tématu nejčtenější alternativní server Aeronet.cz.