Děkujeme všem 36.528 statečným občanům, kteří volili Rozumné

Rozumní děkují svým 36 528 voličům. Rozumní jsou nejsilnější pronárodní a protimigrantskou formací po SPD. Ukazuje se, že spojení menších stran, i když kvůli vícero faktorům (například diskriminace v TV debatách) nepřineslo vytoužený výsledek v podobě zisku mandátů, je přece jen krokem správným směrem. Strany, které nevyslyšely naši nabídku ke koordinovanému postupu, skončily o řád níž. Budeme s nimi do budoucna jednat a pokusíme se spolupráci pod hlavičkou Rozumných ještě více rozšířit.

 
Zároveň odmítáme tvrzení, že Rozumní odčerpali hlasy SPD, která tak mohla mít lepší výsledek. Nemohla, počet hlasů, které Rozumní dostali, by nijak nezvýšil výsledný počet mandátů SPD. Naopak jsme se celou dobu snažili SPD podpořit jako druhý případný sněmovní subjekt, o který by se mohla opřít. To se bohužel nepodařilo, proto v příštích dnech a týdnech uvidíme, že SPD bude mít problém naplnit sama sliby ze svého volebního programu, nebude-li ve vládě. Rozumní touto cestou Tomio Okamurovi blahopřejí k výsledku a doufají, že takto silný mandát od voličů dokáže zúročit.
 
Značka Rozumní se osvědčila a stojí za to ji i nadále propagovat a pod touto hlavičkou jít i do dalších volebních zápasů. Národní demokracie jako nejstarší česká politická strana bude vedle toho vykonávat i nadále vlastní politickou činnost, stejně jako další subjekty sdružené v Rozumných. Pro Národní demokracii šlo o první volby do Poslanecké sněmovny a i když nedopadly podle našich přání, bereme je jako výzvu a závazek v našem úsilí nepřestávat.
 
Národní demokracie děkuje předsedovi Rozumných Mgr. Petru Hannigovi, že se mu podařilo alianci stran vytvořit, že dal na kandidátkách prostor členům Národní demokracie a že se jako jediná veřejně známá osobnost zastával mediálně a soudně stíhaného předsedy ND Adama B. Bartoše. Diplomatickým postupem, ochotou a uměním sjednocovat a spojovat i osobní odvahou postavit se za některé mediálně kritizované kandidáty prokázal své kvality, které ho předurčují být společným kandidátem vlasteneckých stran na post prezidenta republiky. Podaří-li se sehnat dostatečný počet podpisů pro Mgr. Petra Hanniga, Národní demokracie bude jeho kandidaturu všemožně podporovat.

Národní demokracie děkuje také svým členům a sympatizantům, kteří se zapojili do kampaně, děkuje také svým členům a sympatizantům, kteří ji na kandidátkách reprezentovali. Děkuje také kandidátům, členům i sympatizantům spřátelených stran, protože výsledek Rozumných je naším společným dílem.

Vlasti zdar!
Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie