Druhé dějství kauzy Národní demokracie vs. Ministerstvo vnitra

Dne 5. října 2017 proběhlo u Městského soudu v Praze, druhé dějství ohledně žaloby Národní demokracie vůči Ministerstvu vnitra. Předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš žaluje ministerstvo vnitra kvůli zařazení strany mezi tzv. extremistické subjekty, o jejichž činnosti ministerstvo pravidelně informuje ve svých čtvrtletních zprávách.

Před soudem vystoupil znalec Josef Dolista, který hájil svůj posudek, v němž potvrzuje mínění Ministerstva vnitra, že Národní demokracie je extremistickou stranou. Při Dolistově řeči nebyla o úsměvné momenty nouze. Hlasitý smích u přísedící veřejnosti a novinářů vzbudilo například jeho prohlášení, že žalovatelka, tedy Národní demokracie „není politickou stranou“.

Po výslechu znalce bylo jednání odročeno na 6. února 2018. Strana si hodlá nechat vypracovat reakci na Dolistův posudek. K průběhu jednání soudu se vyjádřil předseda uskupení Rozumní, v rámci něhož kandiduje i Národní demokracie, Petr Hannig.

zdroj: KBV – CZ

jak o soudu referovala média:
http://zpravy.idnes.cz/narodni-demokracie-extremismus-soud-ministerstvo-vnitra-adam-bartos-1k6-/domaci.aspx?c=A171005_092919_domaci_bja
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/znalec-narodni-demokracie-je-extremisticka-strana_449088.html