Gender extremisté v šoku: z holek mají být maminky…

Když už člověk nabude přesvědčení, že ho v dnešním absurdním světě nemůže nic překvapit, vyleze na světlo světa něco, co se nazývá „gender odborník“, a podělí se o své rozumy. A normální člověk se nestačí divit. Tentokrát strážce gender vyváženosti rozlítila nevinná báseň Jiřího Žáčka Maminka, která se objevila v čítankách pro žáky 1. stupně základní školy. Je prý genderově nevyvážená. Člověk zprvu neví, zda se nejedná o hoax hodný toho, aby ho smázlo Chovancovo Ministerstvo pravdy. Ale ne, bohužel se nejedná o fake news, je to pravda.

„K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký. Aby nás měl kdo pohladit a povědět nám pohádku. Proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku“, píše v básni Jiří Žáček. No posuďte sami, jestli si pan Žaček nedovolil moc. Evidentně nepochopil, že se doba posunula a že svět už nějakých pár let v pořádku není.

Zatímco malým čtenářům se báseň jistě líbí a nevidí na ní nic špatného, protože jejich pohled na svět je normální a i přes veškerou snahu sociálních inženýrů se jim ho (zatím) nepodařilo pokřivit, taková Petra Havlíková z hnutí Nesehnutí má na báseň jiný názor. Ale to nás jistě nepřekvapí. Na ní již bylo zapracováno více, stačí se podívat, že vystudovala genderová studia, sociologii a divadelní vědu na Masarykově univerzitě v Brně. Hned nám je jasné, jaké názory bude tato osoba (nechci urazit slovem žena) zastávat. „Nerada bych, aby to vyznívalo jako kritika básně Jiřího Žáčka, ale je to poukázání na to, že nějakým způsobem v realitě reprodukujeme genderové stereotypy. A tohle je jeden ze způsobů. Měli bychom se nad tím kriticky zamyslet, jestli je to to, co chceme,“ říká Havlíková.

A co na to ministerstvo školství? Ve vyjádření pro server Aktuálně.cz přiznává, že text není zcela neutrální, nicméně proti jeho zařazování do čítanek není. „Text sám o sobě není zcela genderově neutrální, při výuce ale záleží hlavně na výkladu a na tom, v jakém kontextu je uveřejněn a jaký je záměr autora. Při výkladu by tak měl učitel žákům vysvětlit záměr autora a další souvislosti, kromě jiného také souvislost s genderovou korektností“, uvádí ministerstvo.

Co dodat. Doufejme, že v nadcházejících parlamentních volbách vystaví voliči těmto extrémistům stopku. Národní demokracie, která má jako jeden ze základních bodů svého programu obranu tradiční rodiny, bude připravena. Nechceme přece, aby osud našich dětí měli v rukou extrémisté patřící za zeď psychiatrické kliniky.