Gratulace Srbské radikální straně

Předseda Národní demokracie poblahopřál k vítězství partnerské Srbské radikální straně v čele s Vojislavem Šešeljem, která v dubnových parlamentních volbách získala 8,6 % hlasů, a výrazně tak posílila.

Vážený pane předsedo,

jménem Národní demokracie Vám srdečně gratuluji k úspěchu, kterého jste se svou stranou dosáhl v předčasných parlamentních volbách. Rozhodující moc ve Vaší zemi sice i nadále zůstane v rukou kolaborantů kolem Alexandra Vučiće, návrat Srbské radikální strany do parlamentu je však důležitým krokem vpřed. Přivítali jsme nedávný rozsudek zločinného haagského tribunálu, který Vás zprostil viny v hanebném procesu trvajícím dvanáct let. A s nadšením jsme sledovali Váš loňský návrat do vlasti. Obdivujeme Vaši neutuchající sílu pokračovat v boji za lepší Srbsko i celou Evropu a přejeme Vám co nejvíce sil a pevné zdraví.

Nedopusťte, aby Srbsko vstoupilo do Evropské unie, protože ona sama není ničím jiným než žalářem národů, modernější variantou Sovětského svazu, jejímž cílem je likvidace suverénních států a národních identit. Tváří v tvář hluboké krizi se nicméně zdá, že se evropská veřejnost začíná probouzet a chápat, že cestou ven je obnova národních států a příklon k tradici. Evropa bude buď Evropou svobodných křesťanských národů, nebo nebude vůbec.

Obě naše partnerské strany to dobře vědí a obě za to bojují.

S pozdravem
Adam B. Bartoš,
předseda Národní demokracie