I Pražané brání Evropu

Maďarský server Présház uveřejnil reportáž z demonstrace, pořádané v pondělí 28. září 2015 na Hradčanském náměstí v Praze, na níž byly po pochodu k maďarskému a slovenskému velvyslanectví předneseny nóty Národní demokracie. Přinášíme překlad tohoto článku.


„Köszönjük, köszönjük!“ (Děkujem, děkujem!) znělo v hlavním městě České republiky. „Evropu založenou na tradici křesťanství a řecko-římské kultury dnes brání Maďaři tím, že se pokusí zastavit uprchlickou vlnu mířící do Evropy,“ zaznělo v pondělí odpoledne v Praze. Tento projev sympatií společně pořádalo několik občanských organizací na podporu migrační politiky maďarské vlády.

Akci pořádala ISSTRAS a Národní demokracie za podpory dalších organizací jako je například Blok proti islámu.

Tento projev sympatií podpořilo i několik českých politiků, poslanců a senátorů.

„Evropská kultura je definovaná křesťanstvím, které se opírá o kulturu řecko-římskou. V sázce je to, zda tomu tak bude i do budoucna a v tomto zájmu koná Maďarská vláda pod vedením Viktora Orbána,“ vysvětlil Jan Skácel.

Ve svém projevu kritizoval Německo a Francii, potažmo Evropskou unii. Podle něj svým chybným a nebezpečným chováním v oblasti imigrace vedou Evropu do nové katastrofy.

„Maďaři již v minulosti Evropu před Turky ubránili, i dnes jsou prvními, kteří vystoupili v zájmu Evropy a obrany jejích hodnot a pokusili se přehradit příliv nezákonných imigrantů na náš kontinent,“ prohlásil Jan Skácel, jeden z vedoucích Institutu slovanských strategických studií (ISSTRAS).*)

Podle policie se akce zúčastnilo 500-600 lidí, kteří maďarsky a česky skandovali hesla jako „Köszönjük, köszönjük!“ (děkujem, děkujem), „Orbán, Orbán!“ a „Ria, ria Hungária!“ Na nápisech bylo možné číst hesla proti imigraci, respektive proti Evropské unii.

Jan Skácel
Jan Skácel

Zdroj: http://preshaztarsasag.wix.com/preshaz

překlad: Miroslav Kelnar

 

*) pozn. redakce: Jan Skácel je ve skutečnosti předseda Českého hnutí za národní jednotu (ČHNJ), které je členem Národního kongresu