Jan Sedláček: Genderisté v EU zakazují slovo „businessman“. Ale není to málo?

Nová pravidla pro komunikaci v bruselských institucích odhalila dvě věci. Za prvé – že Brusel již zcela podlehl genderovému šílenství. A za druhé – jak jsou genderoví maniaci nedůslední.

Brusel vydal příručku, v níž určuje, jakým stylem angličtiny se má mluvit na půdě EU. Zcela zjevně v ní jde na ruku genderovým extremistům, neboť v příručce jsou považována za nežádoucí veškerá slova obsahující výraz „man“.

Taková slova jako „chairman“ nebo „businessman“ tedy již z Brusele neuslyšíte. Místo nich budou muset eurokrati používat genderově neutrální patlaniny typu „chairperson“ nebo „businessperson“. Ani běžné anglické slovo „man-made“ neuniklo pozornosti genderových maniaků, kteří jej v bruselské novořeči hodlají zcela nahradit slovy, jako je „artifcial“.

Ačkoliv se mi z podobných genderových vylomenin zvedá žaludek, tak se musím zastavit nad jednou nesrovnalostí, na kterou mě včera upozornil jeden můj kamarád u piva. Že jsou ti genderisté vlastně šíleně nedůslední, zejména pokud se týká vlivu o děti. A tím nemyslím jen to, že ani neprosazují, aby mělo každé dítě právo na genderově vyvážené rodiče. Mám na mysli ty genderové stereotypy, kterým jsou děti vystavené z televize.

Vždyť považte, co děti nasávají z vysílání. Sledují příběhy s takovými hrdiny, jako jsou Spiderman, Batman nebo dokonce Superman. Taky z toho cítíte tu genderovou nevyváženost? Taky vám trhá uši ta věčná koncovka „man“?

Proto si říkám, že by se genderisté měli přestat zabývat bruselským tlacháním a zakročit právě zde. Až se příště budou děti dívat na příběhy superhrdinů, musí tam narazit na takové postavy, jako je Batperson, Spiderperson a Superperson. Výraz „man“ musí i z naší slovní zásoby zmizet jednou provždy!

A pokud se jim to podaří, možná jim v příštím vánočním poselství věnuje nějaký svůj bonmot i náš prezident Zeperson.

autor je místopředseda Národní demokracie