Národní demokracie pozvala na 2. tábor lidu ministra vnitra Chovance

Národní demokracie, která spolu s dalšími vlasteneckými politickými stranami, hnutími, organizacemi a spolky pořádá v sobotu 18. července v 17 hodin na Václavském náměstí (Můstek) už druhý „tábor lidu“, tedy manifestaci proti imigraci, proti kvótám a za vystoupení ČR z EU, pozvala na toto shromáždění i ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

„Myslíme si, že právě účast ministra vnitra by mohla v současné poněkud neklidné situaci v souvislosti s migrační krizí pomoci. Panu ministrovi bychom dali patřičný prostor, aby mohl postoje vlády a postoje své vlastní lidem vysvětlit,“ stojí ve zvacím dopise, který v poledne obdržela mluvčí ministerstva. Ministerstvo vnitra nyní zvažuje, jak se k pozvání postaví.
I druhého táboru lidu se zúčastní poslanec a předseda SPD Tomio Okamura a jeho stranický kolega Radim Fiala. Po projevech bude následovat pochod před úřad vlády, kde bude lidová manifestace pokračovat. Prvního táboru lidu se 1. července účastnilo kolem tisícovky občanů nespokojených s vládou přijatými kvótami pro uprchlíky.

Dnes, tedy v pátek 17. července, také probíhá ve večerních hodinách tábor lidu pořádaný Národní demokracií v Brně. Protest proti imigrační politice Rady města Brna je reakcí na výroky primátora města Brna, který chce v moravské metropoli uprchlíkům nabídnout nový domov.
„Zveme všechny, kterým není lhostejný osud naší moravské metropole. Brno je nádherné město, ale po plánech našeho primátora už tak být nemusí. A proto přijďte a podpořte náš protest proti politické zlovůli vedení města Brna,“ řekl k tomu předseda místní organizace Národní demokracie Brno Petr Veleba.