Národní demokracie státotvorně nabídla sněmovním stranám svůj program oddlužení občanů

Už před rokem představila Národní demokracie svůj ambiciózní program oddlužení občanů v exekuci, tehdy ještě v rámci volebního projektu Rozumní. Oddlužovací program nazvaný Milostivé léto 2018 začlenila také letos do svého nového stranického programu. Protože ale Národní demokracie nemá v tuto chvíli možnost návrh prosadit (nemá zastoupení v Parlamentu) a zadlužení obyvatelstva ČR je přitom vážným celospolečenským problémem, jehož řešení nesnese odkladu, rozhodla se svůj návrh nabídnout stávajícím parlamentním stranám.

Národní demokracie tak dne 7. září 2018 oslovila dopisem vybrané poslance, senátory a další politiky ODS, ČSSD, ANO, SPD, KSČM, KDU-ČSL a Pirátů, stejně jako ministerstva, kterých se problematika věcně týká. Shodou okolností v den, kdy Sněmovna téma zadlužení občanů projednává a zabývá se vlastními návrhy, které jsou ale nedostatečné až škodlivé.

„Jde nám o to, aby se problém řešil, aby lidé byli osvobození z otroctví svých dluhů. Ačkoli jde o jeden ze stěžejních bodů našeho programu, rozhodli jsme se ho státotvorně nabídnout i ostatním stranám a nebudeme se zlobit, když ho přijmou za svůj. Naopak,“ uvedl k tomu předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš.

Už dříve si některé teze z tohoto projektu „ukradla“ ČSSD nebo prezidentský kandidát Horáček, což je důkazem toho, že návrh Národní demokracie, navíc zamýšlený ke stu letům od obnovení české samostatnosti, je kvalitní a mediálně zajímavý.

„To, že nám program vykrádali, nám tehdy samozřejmě vadilo, protože šlo o neférové jednání. Teď jsme to ale my sami, kdo tento program nabízí dobrovolně ostatním, protože čas běží, lidé v exekucích trpí a řešení není možné odkládat. Pokud by to některá strana prosadila, byl by to i náš úspěch,“ dodal.

více o oddlužovacím programu Národní demokracie čtěte zde