Národní demokracie usiluje o sjednocení vlastenecké části politického spektra

Národní demokracie se po volbách do Evropského parlamentu ujala sjednocovací role té části politického spektra, která se hlásí k vlasteneckému a národoveckému chápání své politické angažovanosti. Byla to její přirozená povinnost, vzhledem k volebnímu výsledku, jehož dosáhla v koalici s Rozumnými Petra Hanniga již v druhých po sobě jdoucích celostátních volbách (do PS parlamentu ČR to bylo v říjnu 2017 – 0,72 % a v květnových eurovolbách – 0,78 %). Tento nepoměrně lepší volební výsledek, než měly další podobně smýšlející subjekty, přičítáme kromě jiného i tomu, že jsme si nechtěli hrát pouze na svém „písečku“ a otevřeli se spolupráci s ostatními stranami. To, že se do letošních květnových voleb podařilo spojení pouze s Rozumnými, je již historie, protože do dalších voleb budeme usilovat o ustanovení ještě silnějšího volebního bloku a atakování hranice 5 % pro vstup do Parlamentu.

Proto jsme hned po volbách do Evropského parlamentu, ač byly tyto pro nás co do výsledku zklamáním, ihned oslovili další, voleb se účastnící relevantní národovecké subjekty, s výzvou ke spolupráci do parlamentních voleb v roce 2021 a případně i do krajských voleb v příštím roce. Volby do Poslanecké sněmovny však mohou být, vzhledem k mohutnému koordinovanému útoku neomarxistické koalice neziskovek s demoblokem a státním zastupitelstvím na Andreje Babiše, mnohem dříve.

Asi každý, kdo se o politické dění trochu zajímá, ví, že tohoto sjednocování se již od prvopočátku SPD, zejména Tomio Okamura, účastnit nechce. Vzhledem k vývoji událostí v jeho hnutí jej již Národní demokracie ani další sjednocující se strany beztak za upřímnou vlasteneckou stranu nepovažuje.

Národní demokracie (později i v koalici s Rozumnými) již od svého obnovení v roce 2014 důsledně prosazuje též vystoupení z EU a z NATO. I na těchto pilířích chceme stavět příští sjednocenou kandidátku do parlamentních voleb. Hlas v Evropském parlamentu jsme, tak jako ostatní voleb se účastnící vlastenci, nezískali, ale z poslaneckých křesel z Bruselu a Štrasburku stejně odchod České republiky z nadnárodních struktur iniciovat nelze. Tyto kroky lze provádět pouze na české půdě, a proto se Národní demokracie chce na tyto skutečně důležité parlamentní volby řádně připravit a v koalici sjednocených národoveckých stran a hnutí si vybojovat účast v Poslanecké sněmovně parlamentu České republiky. Tam začneme prakticky realizovat náš dlouhodobý program – znovunabytí svrchovanosti ČR a národní obrození.

předsednictvo Národní demokracie, 5. června 2019