Národní demokraté a Rozumní půjdou do eurovoleb společně

Jak ND, tak i Rozumní si uvědomují roztříštěnost naší národovecké scény. Mrzí nás, že mnohé strany (SPD, DSSS) nemají zájem o spolupráci a za každou cenu hodlají kandidovat samostatně.

Proto jsme se rozhodli spojit síly našich politických stran a kandidovat do Evropského parlamentu v podobě společné koalice.

Současnou EU považujeme za zlo, které je bezpečnostním rizikem pro náš stát. Podpora masové migrace, nerozumné ekonomické kroky (např. euro), přezíravá politika vůči Visegrádu nebo diktování důležitých vnitřních zákonů jednotlivým státům nevolenou Evropskou komisí – to vše zcela popírá hodnoty tradiční Evropy.

My naopak prosazujeme Evropu svrchovaných států, v níž není žádná Komise, která by zemím nařizovala zákony, ani žádná armáda úředníků placených z našich daní. Chceme Evropu založenou na svobodě, demokracii, bezpečí a dobrovolné spolupráci států např. v obchodu či výzkumu. 

Dobře víme, že podobná změna nebude jednoduchá. Ač je očekáván úspěch euroskeptiků (Le Penová, Salvini aj.), jejich vítězství bude jen prvním krokem, po němž nás čeká náročné odstavení nevolených eurokmotrů od moci. Národní demokraté a Rozumní udělají vše proto, aby se to podařilo co nejdříve a aby Brusel konečně přestal zasahovat do našich životů. (Pokud se toto evropské obrození nepodaří, tak bude pochopitelně nutné z EU vystoupit.)

Jsme též ochotni jednat se zástupci dalších vlasteneckých stran, hnutí a spolků, kteří budou ochotni se připojit k naší koalici a napomoci tak k dalšímu sjednocení.

Národní demokracie a Rozumní - volby 2019