Naši vojáci nemají v Afghánistánu vůbec co dělat!

Národní demokracie považuje – ve smyslu naší tradice – ochotu riskovat nebo obětovat život za dobrou věc obecně za nejvyšší ctnost člověka. V souvislosti s úmrtím našich vojáků v Afghánistánu vyjadřujeme hluboký soucit pozůstalým. Jednalo se však o dobrou věc, za kterou přinesli čeští vojáci nejvyšší oběť?

Nebudeme polemizovat nad jejich osobní motivací, protože můžeme předpokládat, že průměrný mladý muž může jen těžko překročit informační bariéru, která je nastavená hlavními sdělovacími prostředky. Objektivně však musíme říci, že válka v Afghánistánu je výsledkem zločinných aktivit nadnárodních elit.

Důvod byl uměle vykonstruovaný, Usáma bin Ladin neměl podle všeho s útoky 11. září nic společného a v době útoku na Afghánistán v zemi nepobýval. Tálibán je mnohem méně nebezpečný než Islámský stát, který byl vytvořen trojicí USA-Izrael-Saudská Arábie.

S odstupem času můžeme stanovit dva hlavní motivy útoku ze strany USA. Zaprvé se jednalo o strategickou přítomnost USA v geopoliticky důležité oblasti Střední Asie, zadruhé šlo o drogy.

Podle oficiálních statistik OSN se zvedla produkce heroinu v Afghánistánu ze skoro nulového stavu na současných 90 % v rámci světové produkce toto drogy. O zainteresování elit, které jsou v USA označovány jako tzv. Deep state, v drogovém obchodu, už nelze dále mlčet. Mají pro to jak politické pohnutky (peníze z drog podporují politicky spřízněné síly), tak důvody finanční (drogy drží vedle ropy dolar a dále inkasují příjmy z praní peněz). O podpoře, kterou mají dnes v Afghánistánu výrobci drog, se mohlo takovým Contras v Nikaragui ve své době jen zdát.

Drogová mafie má perfektní ochranu ze strany přítomných spojeneckých vojáků. Distribuce je letecky snadno realizovaná přes drogový stát, který byl ukradený Srbsku. Bohužel, naši vojáci jen asistují u této špíny. Je cenná oběť někoho, kdo chrání drogové dealery? Přinášejí strážci opiových polí cennou službu? Samozřejmě, že ne.

Oběť našich vojáků v Afghánistánu byla dokonce kontraproduktivní. Naši muži bohužel stojí v této zemi na straně zla.

Národní demokracie požaduje stažení všech českých vojáků ze zahraničních misí a jejich převelení k ochraně hranic ČR.

předsednictvo Národní demokracie, 7. srpna 2018