O českých elitách

Zdravím přátele ND a vlastence.

Onehdá jsem se díval na zprávy, teď už nevím na jaké televizi, a zahleděl jsem se na našeho brigádního generála, pana Tuhého, a co nevidím? Kromě jeho od pohledu inteligentního obličeje vidím na levé straně saka spoustu stužek nebo takových těch pásků od vyznamenání. Napočítal jsem jich za tu chvíli nějakých 32. Čtyři řady po osmi barevných obdélnících. Úplně mě to dostalo. Tak tenhle policejní president, to není žádnej sráč, jak někdy slyším. Je to udatný muž, ten musel ale projít tvrdým výcvikem a byl jistě nasazen v bojích za obranu našich hodnot, jinak by asi nepřišel k takovým vyznamenáním. Už jenom když se řekne brigádní generál, tak se mě rozklepou kolena.

frčkyTento rodák z Města Albrechtic, kde jsem mimochodem v osmdesátým prvním bydlel u pana Růžičky na letní brigádě a teoreticky jsem mohl malého brigádního generála vidět, jak tahá kačera, má podle všeho našlápnuto hodně vysoko, třeba na místo celoevropskýho policejního superprezidenta a bude moci dávat kapky i takovým kryšotům, makarónům a dalším národním sborům.

Fakticky by mě zajímalo, za jaké činy má tolik vyznamenání. Nechce se mi věřit, že si tam dává frčky za dobu služby nebo za absolvování nějakýho školení nebo já nevím čeho. Budu si myslet, že polovina je za chrabrost, za paravýcvik, za misi v Bosně, kde jako český Rambo rozbil držky Nizozemcům za liknavost při vraždění nevinných civilních obyvatel.

A vůbec, jsem hrdej i na jiné naše generály. Takovej voják Pavel, zase tvrdě a nesmlouvavě se staví k Rusku. Zatáhnout naši zem do války s Ruskem, to chce fakt velkou odvahu. Tu měl už určitě tehdá, v době socialismu, na PŠM.

České elity jsou silné a charakterově pevné. Chovanec není udavač, jak někteří píší na diskuzích, jenom upozornil na schůzku Bohuše, člověka, co hledá budoucího premiéra v neziskovkách.

Tak jsem se opřel trochu do občanů, kterým svým významem nesahám ani po kotníky. Já sloužil v socialistický armádě, měl jsem vzornýho vojáka (bonzáka), bez jiných vyznamenání, a na PŠM jsem držel hubu. Nešel jsem do armády ani do policie ani do jiné státní služby. Živím se sám, pane Sabatko, ano sám, jestli víte i vy ostatní hrdinové, co to znamená! Zavedl bych, a to je můj návrh, třeba frčku za zaplacené daňové plusové přiznání, co vy na to?