Pavel Opl: NE ŠIKANA, ALE POMOC OBČANŮM – TO MÁ BÝT NÁPLNÍ PRÁCE MĚSTSKÉ POLICIE

A realita v Praze? Hlavní zájem je šikana lidí za účelem výběru peněz z rádoby dopravně bezpečnostních akcí, kde pravidelně dochází k měření omezené rychlosti na víceproudových komunikacích či na úsecích s dočasně sníženou rychlostí. Jsou nabíráni lidé, kteří nemají vůbec žádnou místní znalost a přesto provádí pochůzkovou činnost.

Jezdit si po Praze v SUV a šikanovat lidi ? To musí skončit.
Když vznikala legislativa kolem zakládání městských/obecních policií, bylo slibováno, že Policii ČR zůstanou závažnější věci k řešení a městská policie bude hlavně o pochůzkové činnosti, aby slušní lidé měli pocit bezpečí z přítomnosti strážníků.
Realita? Každý to vidí. Čím větší město, tím větší hrůza. No a Praha samozřejmě “vede”.
Vím, co by mělo být úkolem městské/obecní policie a dokáži to systémově nastavit, kontrolovat a dovézt kompetentní lidi do vedoucích pozic, aby se ty původně správně zamýšlené úkoly mohly realizovat.
Chci, mimo jiné, i obnovit důvěru Pražanů v městskou policii a pokud mi dáte důvěru ve volbách, začnu to ihned realizovat. Prosím proto o Vaši podporu.
Pavel OPL
Emeritní policejní rada Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR