Policejní násilí proti občanům nelze akceptovat. Národní demokracie souhlasí s iniciativou teplického občana

Národní demokracie obdržela následující výzvu teplického občana Františka Cinkla, který se už nemůže dívat na policejní brutalitu proti těm, kteří odmítají nosit roušky. Policejním orgánům rozeslal „výzvu ke slušnosti“, kterou přetiskujeme, stejně jako jeho průvodní slovo.

Výzva byla poslána na policejní služebny Městské policie v Duchcově, Bílině, Dubí, v Teplicích, v Ústí nad Labem, v Krupce, Berouně a Uherském Hradišti, stejně jako Policii České republiky v Ústí nad Labem, v Praze 4, Praze 5, v Ostravě-Porubě, v Teplicích a v Českých Budějovicích.

„Výzvu ke slušnosti jsem rozeslal na vybrané služebny PČR a městské policie. Odesláno doporučeně 18. 3. 2021 převážně do Ústeckého kraje, do Prahy a tam, kde došlo k neadekvátním zásahům vůči občanům. Dále pak e-mailem dne 19. 3. 2021 na vybrané služebny v ČR. Mým cílem bylo projevit prokazatelně občanský nesouhlas.

Zároveň jsem chtěl vyjádřit sympatie ke všem, kteří si zachovali zdravý rozum a k tomu mají i díl osobní odvahy dýchat svobodně. Bohužel jsou mezi námi i lidé, kteří brutální zásahy proti svobodným občanům schvalují a neuvědomují si, že takto začíná reálný fašismus, ve kterém se mohou válet po zemi příště zase oni.

Omezení základní biologické potřeby člověka – dýchání – musí být čistě na rozhodnutí každého z nás, stejně tak jako testování a vakcinace.

Občanům doporučuji každý případný útisk ze strany orgánů nebo zaměstnavatele řádně zdokumentovat. Doba, kdy se poškozeným dostane satisfakce, určitě dříve či později přijde.“

František Cinkl, Teplice 19. března 2021

úvodní obrázek: www.cd89.cz