Pozastavení činnosti Národní demokracie se nekoná, rozhodl soud

Řízení o pozastavení činnosti se zastavuje, dal by se shrnout nejen verdikt Nejvyššího správního soudu v Brně, ale vůbec několik měsíců mediálního víření, spekulací a obav / přání některých, že ND jako politická strana končí.

Nekončí, pouze se s Poslaneckou sněmovnou, potažmo vládou přela o to, do jaké míry musí vyplňovat některé citlivé údaje ve výroční zprávě o své činnosti, kterou je vždy každým březnem povinna doručit pánům poslancům.

A protože poslancům v kontrolním výboru sněmovny přišla výroční zpráva nedostatečná (ač nás na to upozornili až po dvou letech), začalo kolečko, kdy se k návrhu na pozastavení činnosti nejen naší strany kladně vyjadřovali po plénu všech poslanců i ministr vnitra a posléze celá vláda, která návrh poslala Nejvyššímu správnímu soudu do Brna, aby o něm rozhodl.

Až z něj jsme měli možnost zjistit, jaké nedostatky nám vlastně Kontrolní výbor sněmovny vytýká a tyto nedostatky jsme napravili. Vládě pak nezbylo než 7. dubna uznat, že v tom případě je její návrh neaktuální a Nejvyšší správní soud vydal 10. dubna rozhodnutí, že se řízení o pozastavení činnosti Národní demokracie zastavuje.

sken_nss

Tak máme zase na chvíli klid, dokud si opět něco nevymyslí. Dlouho ale trvat nebude, protože už 18. května startuje soud proti předsedovi Národní demokracie, který podle novinářů „nemá v české justici obdoby“ – svým rozsahem a mírou zdokumentování případu – takže i ostřílená harcovnice jako je státní zástupkyně Z. Galková, která poslala za mříže nejednoho vlastence, přiznává, že takhle velký případ ještě nedělala (viz článek v LN ze dne 10. dubna níže). Máme se tedy na co těšit.

A v červnu nás pak čeká další soud, který se týká naší žaloby na ministerstvo vnitra, neb nás poškozuje, když nás opakovaně označuje za extrémisty. Žalobu jsme podávali loni v srpnu a nyní nás čeká první soudní stání. Držte nám palce.

noviny_ln_10_04