Prohlášení místní organizace Národní demokracie Karlovy Vary k sobotní demonstraci

Zažili jsme něco, co jsme nikdo v dnešní době nečekali. Totalita. Naprostá totalita. Za pár slov odvleknout politika během řeči?

Kde to jsme?

Nejsme v České republice, která má být demokratickou zemí? Věděli jsme, že demokracie v České republice nefunguje, ale že by došlo k něčemu, kde se „rádoby“ demokracie přemění v naprostou totalitu?

Přijeli jsme jako místní organizace Národní demokracie z Karlových Varů v poklidném duchu, abychom si vyslechli řečníky z jiných stran a spolků. Přijeli jsme včas, hrály písně od Tomáše Ortela a my čekali na prvního řečníka. Viděli jsme zástupy lidí, kteří měli české vlajky nebo vlajky různých spolků a stran. Překvapením bylo, že největší zástup tvořili lidé, kteří si zažili komunismus. Postarší pánové a ženy, kteří si nenechají od islámu nic líbit.

Sem nesmíte
Sem nesmíte

Po zahrání české hymny, která byla odzpívaná i se slovenskou částí, jsme vyslechli prvního řečníka. Tím byla Lucie Hašková z hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem. Její projev se líbil, byl naprosto upřímný. Potlesk by byl málo. Poté nastoupil náš předseda. Předseda Národní demokracie A. B. Bartoš. S ničím se nepáral, rozdal několik ran do naší vlády, které byly podle nás i všech normálně smýšlejících lidí naprosto na místě. Poté, co dořekl o naší vládě, že rozvrací naši zemi, byl z ničeho nic doslova odvlečen policií České republiky na první oddělení, které bylo nejblíže. Nemohla to být náhoda. Spíše než na náhodu to vyhlíželo jako předem připravená akce. Režírovaná Chovancem z ČSSD?

Vláda se bojí, lidé zuří a budou zuřit stále více. Nedivíme se, že se vláda bojí. Je čeho. A bude ještě hůř. Stydíme se za naši vládu, i za naše policisty. Je to jejich práce, ale útočit na vlastní lid? Jsme snad před rokem 89? Vypadá to, že ano. Že se vrací zpět doba, kdy byla na scéně cenzura a pokud jste nebyli ve správné straně, pykali jste.

Následně byla demonstrace na příkaz magistrátního úředníka hlavního města Prahy ukončena. Slova se ale navzdory rozkazu policie ujal předseda DSSS Tomáš Vandas. Zopakoval vlastně to, co řekl A. B. Bartoš. Policie si ho však nevšímala. Podivné…

Hodně lidí se přesunulo o pár metrů dál hájit svobodu slova A. B. Bartoše. Co vlastně řekl špatného? Pravdu! Jen PRAVDU!!! Naprostý amatérismus naší policie neměl konce. Hlavně jejich vedení. Loutky Sobotkovy vlády. Stříkat starším lidem pepřovým sprejem do obličeje? Odpornost. Opravdu si připadáme jak před rokem 89.

Sem se také nesmí
Sem se také nesmí

Účastníci nechtěli věc nechat jen tak. Po jisté době slovního boje proti policistům se rozhodli podat trestní oznámení v Bartolomějské ulici a většina z nich se tam vydala. Bartolomějská však byla uzavřena těžkooděnci, takže se dav začal vracet ulicí Na Perštýně. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme najednou byli obklíčeni těžkooděnci z obou stran! Naštěstí nenásledovaly žádné obušky, ale policisté průchod náhle otevřeli. Asi si někdo inteligentnější uvědomil, co by zásah znamenal. Nespokojený dav účastníků demonstrace mohl pokračovat v cestě.

Chtěli jsme se vrátit k sv. Václavu a do ulice, kde pravděpodobně zadržovali Adama B. Bartoše. Již ze zdola však bylo vidět, že policejní oddíl se z Bartolomějské přesunul a místo opět zabarikádoval. Někdo řekl, že policii trochu povodíme a uprostřed Václavského náměstí jsme zahnuli do Jindřišské. Pak jsme jakýmsi průchodem prošli na nám. Republiky. Tam bylo vidět, jak policie statečně obsadila vchod do ulice, kde je Lidový dům. Odbočili jsme, částečně se vrátili a pak přišli do Hybernské z druhé strany. Těžkooděnci v pohotovosti! Drželi stráž! Zahnuli jsme na opačnou stranu a v docela dobré náladě pokračovali v cestě.

Sem už vůbec nemůžete!
Sem už vůbec nemůžete!

Dále jsme si pochodovali Prahou jako turisti a s pobavením sledovali bezmocnost policie. Přidávali se další a další lidé. Chodili jsme si ulicemi Prahy bez vedení, věděli jsme, kam jít! Jak si můžou zabrat prostor mladí sociální demokraté před lidovým domem ČSSD bez povolení? Na místě, kde jsme měli být my? Demokratické rozhodnutí to zcela jistě nebylo! A bránit tam v přístupu lidem, kteří toho mají dost a chtějí si to vyříkat se Sobotkovou vládou? Neschopnost policie se ukázala na plné čáře, nevěděli, co mají dělat, kam půjdeme, co budeme dělat. Pořád nás chtěla rozprašovat a bezmocně používala jen pepřový sprej, což odnesli hlavně postarší pánové. Žádné holé hlavy, všechno jen naštvaný lid!

Kolem hlavního nádraží jsme se přiblížili k magistrále. Z dálky nás monitoroval policejní anton. Kamery a antény v pohotovosti. Snad i stěrače stíraly! Rozhodli jsme se, že dál půjdeme po magistrále. Vytvořili jsme trojstupy a obsadili krajní pruh, dokud jsme nedošli znovu k sv. Václavovi. Z dálky bylo vidět, jak policie opět pečlivě monitoruje Krakovskou. Netušili, že jsme na turistickém výletě Prahou. Rozhodlo se, že půjdeme na Staroměstské náměstí podívat se na orloj. Nyní se však stalo něco opravdu nečekaného. Těžkooděnci se mezi nás vrhli, obklopili Jirku Černohorského, svalili ho na zem, nasadili pouta a odtáhli ho. Doslova bez jakéhokoli důvodu. Ledaže by důvodem bylo, že to on nás všechny pozval na procházku k orloji! Kriminální čin?

Tohle je taktika Sobotkovy vlády? Převlečená tajně do rudých barev a praktik StB? Tohle je důkaz, že se Sobotka nebojí, jak neustále tvrdí?

Kdy se naposledy ozýval hlas lidu, rozhořčený řev „Gestapo, gestapo“? Právě tuto sobotu! Je to smutné, ale je to tak. Proto si nenechme zničit naši zem! Pojďme za ni bojovat!

Stojíme za naším předsedou A. B. Bartošem a doufáme, že vše dopadne, jak má. Evropa bez imigrantů a suverénní český stát!

Za MO ND Karlovy Vary
Václav Vyhnánek

 

Teroristé. Policie tvrdí, že slzný plyn nebyl použit:

A co jsme viděli na hlavním nádraží při odjezdu?

Odjezd z demonstrace