Prohlášení Národní demokracie k výročí sametové frašky

Národní demokracie se nepřipojuje k horečným oslavám výročí 30 let od 17. listopadu 1989. Rozhodně nechceme obhajovat minulý režim, stejně tak ale nemůžeme hájit ani ten současný.

Po „Vítězném listopadu“ došlo k takovému rozkrádání národního majetku, na nějž by si zdaleka netroufli ani předlistopadoví komunisté. Český kapitál končil v zahraničí, z řady zlodějů a podvodníků se nekalým způsobem stali miliardáři a běžní občané museli čelit prudkému zdražování a všemožným pokusům státu a korporací o jejich ožebračování.

Kromě toho jsme se v mnoha ohledech dostali do stejné nesvobody, jaká tu byla před listopadem. Opět nemůžeme svobodně vyjádřit politicky „nevhodné“ názory, tentokrát například na imigraci nebo menšiny. Za tyto názory se můžeme ocitnout i za mřížemi, pouze namísto paragrafu „podvracení republiky“ nový režim používá proti opozici gumové paragrafy „hanobení“ či „podněcování k nenávisti“.

Naše zákony jsou opět z velké části určovány v zahraničí, zejména v Bruselu. Opět se na našem území každou chvíli pohybují cizí vojáci. A veřejnoprávní televize nám opět vymývá mozky propagandou toho jediného „správného“ názoru – tentokrát navíc za tučné koncesionářské výpalné.

My, Národní demokraté, odmítáme jak předlistopadovou, tak i polistopadovou koncepci řízení státu. Požadujeme zcela jiný systém. Požadujeme svobodu slova, kde bude možné vyjádřit jakýkoliv politický názor bez obav, že se za to ocitneme za mřížemi. Požadujeme svrchovanost, kdy my, občané ČR, si budeme určovat všechny naše zákony sami a nikdo – ani z východu, ani ze západu – nám do toho nebude mluvit.

Požadujeme vojenskou neutralitu, kdy se přes naše území nebudou prohánět žádní cizí vojáci. Požadujeme navrácení vodní infrastruktury a dalších klíčových odvětví do rukou státu či obcí. A zejména – požadujeme spravedlivé potrestání těch, kdo se za posledních 30 let podíleli na rozkradení republiky a jsou zodpovědní za stav, do nějž se náš stát dostal.


V Praze, 17. 11. 2019, sněm Národní demokracie