Prohlášení Národní demokracie k výsledkům sněmovních voleb

Národní demokracie děkuje všem, kteří dali svůj hlas našim lidem na kandidátkách Aliance národních sil. A také samozřejmě těm, kteří se nebáli za nás kandidovat, čímž prokázali svoji odvahu a skutečné vlastenectví.

Výsledek našeho uskupení se bohužel dal čekat. Nestojí za námi kmotři ani mafiáni, od nichž bychom si brali peníze na stovky velkých billboardů. Stále navíc čelíme mediální blokádě, letos navíc ještě umocněné cenzurou „nepohodlných názorů“ našich lídrů v Českém rozhlase a České televizi. Kvůli tomu se jen velmi málo lidí mělo možnost dozvědět o našem programu.

Přesto jsme odhodláni v našem boji pokračovat. Na rozdíl od některých jiných stran nejsme jen „hnutí na jedno použití“ ani podnikatelský projekt, který cílí na státní příspěvek, nýbrž ideově ukotvená strana. Navíc máme za sebou další cenné zkušenosti i mnoho vřelých setkání s lidmi na různých místech při kontaktní kampani. A jsme rádi, že díky nám ve veřejném prostoru zazněl, byť přidušeně, hlas národovců, kteří se nebojí přijít s řešením příčin problémů a nejen jejich důsledků.

Co se týče celkového výsledku voleb, tak ten nás rozhodně nepotěšil. Jakkoliv volby nepřinesly oproti těm minulým významnou změnu procentních zisků stran, tak slepení Demobloku do koalic a propad ČSSD a KSČM pod pětiprocentní hranici způsobily, že Demoblok pravděpodobně sestaví vládu. Lze očekávat, že to, kvůli čemu jsme kritizovali Babišovu vládu (podlézání EU a NATO, neochota postavit se proti Green Dealu, omezování svobody slova či segregace neočkovaných) nejenže nezmizí, ale ještě zesílí.

O to hlasitější opozicí, byť mimoparlamentní, teď budeme. Proti nadcházející vládě a jejím protinárodním krokům, které teď zjevně přijdou, je nutné postavit tvrdou národoveckou alternativu. S touto koncepcí budeme pokračovat v naší činnosti a hledat partnery ke spolupráci do dalších parlamentních voleb, které (vzhledem k nesourodosti nadcházející vládní koalice) budou pravděpodobně předčasné.

Předsednictvo Národní demokracie
11. 10. 2021