Projekt Zvon Václava Havla

To jsou mi věci!

Další z naprosto zbytečných tzv. neziskových organizací, Nadace Charty 77, společně s vdovou po Havlovi, zahájila sbírku na Zvon Václava Havla, který by měl viset v kostele svatého Havla v Havelské ulici. Prý u příležitosti nedožitých osmdesátin a pětiletého výročí úmrtí.

A prý, žel, lidé do sbírky tak nějak nepřispívají, takže se bude vybírat i v zahraničí.

V podstatě se nejedná o nic jiného, než o další z pokusů budovat kult osobnosti člověku, který způsobil této zemi a jejím občanům nepředstavitelné škody a to jak za života, tak i po své smrti. To by nevymysleli ani bolševici.

Dodnes jsme se nedověděli, a mne by to velmi zajímalo, kolik stál daňové poplatníky například ten jeho divadelnický monstrózní pohřeb a to včetně generálky na něj, když byla zneužita náhlá smrt Eduarda Janoty, kterému byl též vypraven pohřeb ulicemi Prahy do chrámu sv. Víta. Prý pro zásluhy na Ministerstvu financí!

Kolik asi stálo „přejmenování“ letiště Praha Ruzyně?!

Přitom Havel po sobě zanechal dostatečné jmění. Ať to již byly jidášské groše ze zahraničí anebo diskutabilní restituce. A pak že Benešovy dekrety nejdou prolomit! Vše uchvátila jeho druhá manželka, když pohřeb žehem zabránil i případným levobočkům, aby se o dědictví doloženě přihlásili. Tedy zejména ona by mohla projekt odlití zvonu zaplatit.

Já myslím, že by se měla vyhlásit jiná sbírka. A to na správné přejmenování nešťastných ulic, pomníčků, soch, laviček … takto: ulice Václava Ruzyně, pomník Václava Ruzyně, lavička Václava Ruzyně atd. atd.