PŘEHLEDNĚ: Protesty proti přesunu amerických vojsk po našem území (AKTUALIZUJEME)

Plánovaný demonstrační přesun amerického konvoje přes naši republiku vzbudil – oprávněně – mnoho vášní a odporu. Nejenže byl porušen nejvyšší zákon republiky – Ústava ČR, když vláda bez účasti parlamentu, v jehož gesci takový souhlas spočívá, schválila pobyt cizí armády na našem území, ale byly porušeny i vlastní dokumenty NATO.

Potvrzuje se tím, že už dávno nejde o obranný pakt, ale i druhá, mnohem závažnější skutečnost: že o suverenitě naší vlasti dnes už nelze hovořit. A tak se obracíme na všechny poctivé občany: skutečně si necháme svou zemi znovu přivlastnit cizáky? Za vydatné podpory našich vlastních zrádců?

Národní demokracie proto podporuje všechny aktivity, vyjadřující odpor proti neoprávněnému pobytu amerických jednotek. Jedná se o zkoušku trpělivosti našeho národu. Dnes půjde o 4 dny, příště o “dočasnost,” kterou tak dobře známe! V tomto článku tudíž uvádíme informace o všech akcích, o kterých jsme se dozvěděli a vyzýváme všechny české vlastence, aby se jich podle svých možností zúčastnili. Je nutné dát svůj postoj najevo. Akce pořádané Národní demokracií jsou označeny modře.

Nejvíce informací je možné najít na webu Infowars, doporučujeme všem, aby si tento dokument, nazvaný Blokáda americké armády začíná! přečetli.

Samozřejmě nezapomeňte podívat se na web Ministerstva obrany.

Zajímavá je zpráva o přípravném výboru protestu proti dragounské jízdě, bohužel bez bližších podrobností, pouze s uvedením jména organizátora Pavel Pospíšil:

AE NEWS:
Dragounská jízda: Nesouhlas s průjezdem americké bojové techniky přes české území

A tak v zásadě jedinou akcí s konkrétními detaily je sobotní demonstrace, konaná 28. 3. Od 15.00 hodin na Václavském náměstí v Praze.
Je koncipována jako PROTEST proti průjezdu a pořádá ji KSČM ve spolupráci s iniciativou NE základnám.

NWOO:
Jsme proti demonstraci síly USA! Zrada a zbabělost politiků?

Událost na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1412990289008281/

Této akce by se měli zúčastnit všichni čeští vlastenci bez ohledu na jejich názorové přesvědčení! Pouze vysoká účast přesvědčí naše politické představitele, že to národ myslí s obranou své suverenity a s odporem vůči snahám o rozpoutání 3. (a poslední) světové války vážně. Neřešíme politickou příslušnost, jde-li o stejnou věc.

Od 17.00 hodin pak začíná Národní demokracií organizovaný pochod Prahou pod názvem Zastavme americké okupanty. Pochod začíná v dolní části Václavského náměstí na Můstku, poté se účastníci pochodu vydají přes Národní třídu a Karlův most na Malou Stranu před americké velvyslanectví, kde předají protestní nótu.


Informace z facebooku

Živo je především na facebooku, kde se formují skupiny ochránců i příznivců. Vzhledem k tomu, že detaily z jednotlivých akcí zveřejňují postupně, doporučujeme níže uvedené odkazy pravidelně sledovat.

ZASTAVÍME AMERICKÝ KONVOJ!

https://www.facebook.com/events/792974814084485/


Praha a okolí

Češi proti NATO, Česku neutralitu

30. 3.  14.00-17.00 Praha 6, Drnovská ul.

Detaily, spojení a další informace naleznete zde:

AKORN:
Demonstrace před ruzyňskou kasárnou – podrobnosti

Totéž na faceboku

Opět upozorňujeme, že v této chvíli názorové přesvědčení účastníků musí ustoupit do pozadí. Důležitý je společný odpor vůči válečnému harašení!
Kdo nepřekoná svůj protikomunistický odpor, může se zúčastnit od 13.00-17.00 hodin  akce v Praze 6, Vlastina 887. Vyjadřujeme však znovu naše přesvědčení, že v této chvíle bychom všichni měli přemoci vlastní politické rozmíšky a věnovat se podstatě věci:

https://www.facebook.com/events/827393184022237/

Rozdělování může vést jen k tomu, že v závěru nebude nikoho, kdo by mohl později své přesvědčení zarputile bránit.

NÁRODNÍ DEMOKRACIE:

“Rozlučkový protest” před ruzyňskou kasárnou dne 1. dubna, podrobnější informace na tel. 732 322 371.


Vyškov

Akce ve Vyškově se má uskutečnit již zítra 26. 3.od 15.00 hodin na Masarykově náměstí, kde bude možno i podepsat petici:

Americké vojáky ve Vyškově nechceme!


Liberec

Národní demokraté z Děčína a okolí pojedou roztáhnout protestní transparenty směrem k Liberci – kontaktní osoba Petr Žák (775 933 982)


Pardubice

Sraz u budovy hl. n. v Pardubicích v 10:00, poté se domluvíme, kam půjdeme.

Zastavíme americký konvoj – skupina Pardubice


Harrachov

Blokáda hranice v časných ranních hodinách. Doplněna informace o čase: v 6.00 hod.

Zastavíme americký konvoj – skupina Harrachov


Ostrava – Bohumín

27. 3. v 16.00 hod., pěší zóna, tř. E. Beneše, Bohumín

Pozvání na vyjádření proti hrozbě války

AKTUALIZACE! Nová akce:

Dostaveníčko u dálnice. Podjezd D1 – Hlučínská, Ostrava-Přívoz
Setkání s přáteli, výstavka transparentů a pak zase domů. Čas upřesníme, asi někdy dopoledne…
Sledujte facebookovou stránku Máváme Američanům na rozloučenou

Náchod

Zastupitel Janeček proti průjezdu

Americký konvoj se zasekne

Kritická křižovatka leží u hotelu Slavie v místě křížení ulic Pražská a Němcové.
NOVÉ INFORMACE od druhé strany (samozřejmě dobře informované):
Z Náchoda přijedou celkem 3 konvoje

Čas příjezdu do Pardubic:

1. konvoj 16:30 – 7 Strikers + 4 dop. vozidla
2. konvoj 17:00 – 7 Strikers + 8 dop. vozidla
3. konvoj 17:30 – 6 Strikers + 7 dop. vozidla

Pokud budete v den příjezdu online, budete moci sledovat informace o aktuálním čase odjezdu z Náchoda a průjezdu Mechovem.
Místo uvítání: Zatím jsou dvě varianty příjezdu na letiště. Jedna je zadem okolo závodiště (jak se jezdí při leteckém dni) a druhá je hlavní branou z ulice Pražská. Upřesněno bude v pátek. V případě první varianty bychom je uvítali před branou dostihového závodiště – dostatečný prostor a možnost zastavení. V druhém případě jsme omezeni hlavní silnicí a areálem kasáren, kam nás nepustí.

Upozorňujeme, že jde o vlastizrádce, kteří chtějí kolonu vítat! Zbytečně nevyvolejte konflikt.

Národní demokraté organizují protest na hraničním přechodu – bližší informace na mailu nd.ceskaskalice@seznam.cz


Plzeň

Podle dosažitelných informací, má SS velvyslanec spolu s americkými vojáky přijet do Plzně 31. 3. 2015. 

V Plzni proběhne protestní shromáždění MO Národní demokracie proti přesunu amerických vojsk přes naše území

v úterý 31. 3. 2015 na Náměstí Republiky v okolí Morového sloupu od 11:30 hod.,

předpokládaný konec je ve 12:30 hod. V této době mají navštívit Plzeňskou radnici zástupci americké armády a velvyslanec Spojených států v České republice Andrew Schapira,  poté půjdou pokládat věnce k památníku Díky, Ameriko!

Plzeň je známá svým proamerickým naladěním. Každoroční Slavnosti svobody pořádané u příležitosti vstupu amerických vojsk do Plzně na konci války překonávají svojí nabubřelostí oslavy 1. máje, tak jak probíhaly před rokem 89. Mnoho Plzeňanů zaspalo dobu, jsou v zajetí představy o hodné a svobodné Americe, která stojí v opozici k totalitnímu, agresivnímu Rusku.

Bohužel USA nejsou ani svobodnou, ani demokratickou zemí, americká armáda vede zničující války v zemích, o kterých američtí občané ani neví, kde leží. Americká politická reprezentace je jen loutkou nadnárodní plutokracie a americká armáda je jejím nástrojem.

Přesun amerických vojsk přes naše území má jasnou souvislost s událostmi v Rusku. Proamerický Jelcin přivedl Rusko do bídy a na hranici občanské války. Putin v zemi stabilizoval poměry a provedl hospodářský zázrak. Vyhnal nebo uvěznil největší zloděje (Abramovič, Chodorkovskij), kteří si ve spojení s nadnárodními elitami rozparcelovali celou zemi. Tento vývoj je samozřejmě pro rozhodující politické síly v USA nepřijatelný. Po neúspěšných snahách odstranit Putina ‘demokraticky’, tj. mediální manipulací a aktivitami řízených neziskových organizací v Rusku, přišlo na řadu silové řešení. Přes uměle vyvolaný konflikt na Ukrajině útočí Spojené státy na Putina a Rusko.

Exhibice amerických vojáků na našem území má za účel propagaci silového, vojenského odstranění Putina a celé nekolaborující Ruské politické reprezentace. To si poblouznění občané s americkými vlaječkami vítající obrněná vozidla asi neuvědomují.

S ohledem na vážnost situace vyzývá plzeňská Národní demokracie všechny slušné a nezmanipulované občany, aby vyjádřili svojí účastí na chystaném protestu v Plzni svůj odpor k připravované válce, aby ukázali, že nejsou řízeným stádem, které bude podporovat záměry agresora!

iDNES:

Vojáci z amerického konvoje navštíví Plzeň, celá kolona ale pojede po D5


Rokycany

Jan Sedláček, předseda MO Národní demokracie Rokycany: “Protože konvoj pojede i okolo Rokycan, nechceme zůstat stranou a chystáme protestní shromáždění (ohlásil jsem to i na úřadě, tak snad by neměl být problém). Protest se uskuteční 1.4. (předpokládaný začátek v 9.00 hodin – přesný čas bude ještě doplněn, sledujte stránku na facebooku). Začátek protestu bude u nadjezdu dálnice D5 nad silnicí Rokycany-Osek. Podle okolností se pak možná přesuneme ke stanici Shell ve směru na Plzeň (asi o 1km východněji), kde se možná připojíme k protestu pod taktovkou KSČM. (AKTUALIZOVÁNO!)

Podrobnosti se budou průběžně objevovat na https://www.facebook.com/ndrokycany

Další důležité zdroje

Nejrůznější sdělení přinášejí i mnohé alternativní weby. Jejich výčet by byl únavný, ale důležité informace či názory přinášejí zejména tyto:

PARLAMENTNÍ LISTY:
Přesun vojsk USA je v rozporu se smlouvou NATO. Proč lžete? zlobí se rozvědčík a diplomat Miroslav Polreich

SVĚT KOLEM NÁS :
Nesmíme ani hlesnout o okupaci z 15. března 1939, dostali jsme generální zákaz

A na závěr jedno relevantní video z YouTube s českými titulky: Místem války Evropa?

YOUTUBE:
Agentura STRATFOR – George Friedman