Reho 2017 – pietní akce za zavražděné kamarády

Stejně jako každý rok se i letos v květnu koná v Litvínově tradiční vzpomínková akce za zavražděné kamarády, která připomíná vraždu mladého nacionalisty Miloše Reha ze dne 16. května 1999.

Miloš Reho byl ubodán na ulici před litvínovským nádražím rukou cikánského vraha Pavla Goreho při jedné z bitek, které tito naši sousedé nejen na severu Čech tak často vyvolávají. O okolnostech, jak celý problém vznikl, si můžete přečíst ZDE.

Jak je v naší zemi již bohužel zvykem, vrah byl odsouzen pouze za „ublížení na zdraví s následkem smrti“ a nikoliv za vraždu a dnes již více než 7 let běhá po svobodě. Oproti tomu se však systém nestydí stíhat nacionalistickou opozici za vylepování nálepek, pořádání dětských dnů nebo běžnou politickou činnost, jak nám dnes a denně dokazuje. Dvojí metr je v naší zemi bohužel hluboce zakořeněn.

BENQ DIGITAL CAMERA
BENQ DIGITAL CAMERA

Pietní akce proběhne v sobotu 13. května 2017 od 15ti hodin, sraz účastníků je před litvínovským vlakovým nádražím, kde byl oné osudné květnové noci roku 1999 Miloš Reho zavražděn.

Vzpomínku organizují nezávislí nacionalisté ze severních Čech. Jedná se o pietní akci, na které je nevhodná propagace jakýchkoliv politických stran či spolků, podpořit vzpomínku může každý, kdo souhlasí s jejím posláním. Na znamení úcty žádáme účastníky, aby přišli v bílých košilích.

Reportáž chomutovských národních aktivistů z piety r. 2010: