REHO 2019 – VÝROČNÍ PIETNÍ AKCE ZA ZAVRAŽDĚNÉ KAMARÁDY

Stejně jako každý rok se i letos v květnu koná v Litvínově tradiční vzpomínková akce za zavražděné kamarády, která připomíná vraždu mladého nacionalisty Miloše Reha ze dne 16. května 1999. Letošní ročník je výroční, na místě Milošovy smrti se sejdeme již podvacáté.

Miloš Reho byl ubodán na ulici před litvínovským nádražím rukou cikánského vraha po hospodské rozepři, kdy jeho vrah po roztržce došel v klidu domů pro nůž, vrátil se na místo a Miloše připravil o život. Ačkoliv se tedy jednalo o úkladnou a připravenou vraždu, byl viník odsouzen pouze za „ublížení na zdraví s následkem smrti“ a nikoliv za vraždu a letos již je desátým rokem na svobodě – každý rok v Litvínově upozorňujeme na dvojí metr, o kterém jsem přesvědčeni, že byl uplatněn v tomto případě na základě etnicity pachatele.

Pietní akce proběhne v sobotu 18. května 2019 od 15ti hodin, sraz účastníků je před litvínovským vlakovým nádražím, kde byl oné osudné květnové noci roku 1999 Miloš Reho zavražděn.

Vzpomínku organizují nezávislí nacionalisté ze severních Čech. Jedná se o pietní akci, na které je nevhodná propagace politických organizací, podpořit vzpomínku může každý, kdo souhlasí s jejím posláním. Na znamení úcty žádáme účastníky, aby přišli v bílých košilích.

U příležitosti dvacátého výročí akce Reho je jako poděkování organizátorů účastníkům připraveno přátelské posezení s doprovodným kulturním programem.