Chce Merkelová se Sobotkou sjednotit dávky pro vetřelce? Sobotkova vláda musí skončit!

Národní demokracie ostře odsuzuje drzost německé kancléřky Angely Merkelové navštívit Českou republiku, která je přímo ohrožena její vlastní politikou v souvislosti s vetřeleckou invazí. K návštěvě navíc dochází ve vypjaté předvolební atmosféře, což může mít dvojí výklad: Merkelová se naivně snaží svou domnělou autoritou posílit strmě klesající autoritu Bohuslava Sobotky, nebo jde o přímou provokaci a ukázku politické zpupnosti, kdy se vlastizrádní politici už ani nesnaží své pravé úmysly skrývat a smějí se občanům evropských zemí do obličeje.

Podobné návštěvy neprobíhají proto, aby se na nich něco domluvilo, ale zpravidla proto, aby se podepsalo to, co už bylo dávno předjednáno a dohodnuto. Máme tedy závažný důvod se obávat, že pravým smyslem návštěvy je například stvrzení dohody o jednotné azylové politice, tedy sjednocení sociálních dávek pro vetřelce tak, aby i v České republice byly na výši, v jaké se vyplácejí v Německu. Je nabíledni, že by se takové navýšení týkalo jen tzv. uprchlíků a ne domácích sociálně slabých. To by znamenalo přesun statisíců vetřelců, v Německu už usazených, do České republiky, protože z ekonomického pohledu by byla naše země pro ně stejně lukrativní jako německý soused. Zároveň by byli k setrvání v ČR motivováni další zájemci z původních destinací, kteří se do Evropy teprve chystají.

Německo ví, že Česká republika si vyplácení tak vysokých dávek dovolit nemůže, proto Evropská unie bude české vládě tyto náklady první roky dotovat. Už nyní přitom dostávají vetřelci v západních zemích několikanásobně vyšší příspěvky, než kolik stát vyplácí domorodým seniorům. Například rakouský důchodce má nárok na penzi ve výši 800 euro měsíčně (v přepočtu zhruba 22.000,- Kč), kdežto vetřelci dostávají na hlavu 2000 euro jako kapesné (v přepočtu 54.000,- Kč), což odpovídá nástupnímu platu absolventa do zavedené firmy. Navíc mají zdarma jídlo a ubytování. Podobná je situace v Německu. Srovnání výše sociálních dávek pro vetřelce na západě i ve střední Evropě by bylo považováno již ne za plivnutí do tváře vlastním občanům (protože je jasné, že Čechů, kteří jsou v opravdové nouzi, by se takové dávky netýkaly), ale téměř vyhlášením války ze strany vlády všem slušným lidem.

Sobotkova vláda musí skončit! Národní demokracie také vyzývá všechny občany České republiky, aby dne 25. srpna vyšli do ulic a vyjádřili svůj nesouhlas s politikou Bohuslava Sobotky a Angely Merkelové.

Jsme s vámi, buďte s námi.

předsednictvo Národní demokracie, 25. srpna 2016