Alena Drvotová: Karel Kramář by se velmi divil, jaká ostuda se dnes natřásá v jeho pražské vile

U příležitosti Dne vítězství 8. 5. 2022 udělil měkkýš Fiala NEJVYŠŠÍ vyznamenání premiéra: medaili Karla Kramáře. Prý „za mimořádné nasazení při naplňování zahraniční politiky“, a to celkem 13 oceněným. Většinu jmen předsednictvo vlády tají. Jsou to údajně příslušníci zpravodajských služeb a příslušníci Ochranné služby Policie. Tedy není jasná ani jejich identita, tedy ani to jejich „nasazení“.

Ze zveřejněných jmen medaili dostali: poradce premiéra Tomáš Pojar a 29-letý ředitel odboru komunikace Úřadu vlády (tedy mluvčí) Václav Smolka. Prý za to, že byli s premiérem ve „válečném“ Kyjevě. Vskutku heroický čin! Inu, každý si statečnost a hrdinské činy představuje jinak.

Medaile je medailí pamětní a byla vytvořena u příležitosti 90. výročí vzniku první československé vlády v r. 2008. Tedy v době, kdy už jsme sice žádnou československou vládu neměli a ani mít nemohli. A pojmenována byla po prvním československém premiérovi – jiná kontinuální časová ani osobnostní vazba zde není.

Karel Kramář by se divil.

A víte, co je největší gól? No přece skutečnost, že Karel Kramář byl vášnivý rusofil, za manželku měl Rusku, kterou velmi miloval a letní sídlo měli – no kde? Na ruském Krymu, samozřejmě.

Tak to by snad ti ocenění měli okamžitě medaili s naprostým zhnusením vrátit! A pokud jim to nedojde, tak jim to zajisté budou připomínat všichni ti, co ruší představení Střevíčky, koncerty Jarku Nohavicovi, čestné občanství Koněvovi, přejmenovávají Korunovační ulici atd. atd.

Karel Kramář by se velmi divil.

Kdo může u nás být premiérem a kam až jeho následníci, snad vládu od vlády horší, naši zemi dovedli.

ADrv.
10. 5. 2022