Alena Drvotová: Kauza Vrbětice – nedělejte z lidí idioty

Když v r. 2014 muničák ve Vrběticích vyletěl do povětří, byla jsem již tehdy přesvědčena, že se jednalo o brutální a bezohledný akt zahlazení rozkrádaček, které ve skladu nejspíš byly. Ono je výhodnější munici a kdo ví, co tam všechno bylo, prodávat na černo do zahraničí. Za pozornost rozhodně stojí, že ve stejné době došlo k těm ozbrojeným konfliktům na Ukrajině, kterých se účastnily jak ukrajinské fašistické bojůvky, tak proruští separatisté.

Jen idioti z naší Vlády (tehdy byl předsedou ten příšerný Sobotka, ale ono to nebylo ani před ním, ani po něm lepší) a z Ministerstva války (nechápu, proč se označují za obranu?), namísto, aby takové strategické a bezpečnostně rizikové zásoby kontrolovali sami, dali je pod správu a skladování soukromé firmě. Stejně, jako např. státní strategické zásoby nafty, co je skladovala soukromá firma Viktoriagruppe v Německu a pak nejspíš chtěně zkrachovala. Důvodem bylo opět nejspíš rozkradení těchto zásob a prodej pod rukou a zahlazení stop. Ostatně i dnes, na koronavirové krizi vidíme neschopnost našich představitelů cokoliv smysluplně dělat , strategicky a bezpečnostně přemýšlet a konat ve prospěch země a jejích obyvatel. Dovede si někdo z nás vůbec představit, co by s stalo, kdyby např. vybuchl Temelín, spadl sem velký meteorit, či došlo k nějakému vojenskému konfliktu? Strategické zásoby potravin máme na 2 dny a vinou polistopadového vývoje jsme rukojmími zemí, které nás v ne až tak dávné historii již několikrát zradily.

Dnešním absurdním závěrům a proklamacím, dle kterých výbuch ve Vrběticích způsobili agenti RF, se musí každý inteligentní a přemýšlivý člověk a ten, kdo nejede na dogmatické vlně slepé bezbřehé nenávisti proti Rusku, jen zasmát. Tato vykonstruovaná a silně medializovaná kauza, za radostného řevu vlastizrádců, neobolševiků, pražské kavárny, lžiprávní žumpy a podobných imbecilů, slouží v podstatě dvěma hlavním účelům:

1. Vyřazení ruských a čínských firem z účasti na výstavbě bloku v JE Dukovany (však on nám to ministr zahraničí USA Pompeo přiletěl již v 8/2020 exkluzivně a osobně vysvětlit!). Zde jde „pouze“ o velký business.

2. Odvedení pozornosti obyvatelstva od krve na rukou Andreje Babiše a jeho kašparů, vinou nezvládnuté koronavirové epidemie. Vzpomeňme jen, jak hlavní náplní idiota zahraničí bylo v létě organizování koridorů pro české turisty k moři, aby tito z promořeného Chorvatska sem virus dovlekli zpět. Vzpomeňme na nekonání při nástupu té podzimní vlny, kdy Babiš tlačil vše až za krajské volby, namísto toho, aby včas nařídil zavedení hygienických protiepidemiologických opatření.

Vzpomeňme na populistické a nesmyslné 14-denní otevření obchodů a služeb před Vánoci.

Zde už ale šlo a jde o lidské životy.

Dopady nevyhnutelného ekonomického, společenského a sociálního rozvratu (nejspíš za mohutného přívalu vetřeleckých hord, co by jim rádi Piráti otevřeli dveře) zatím většině lidí dnes ještě vůbec nedochází.