Prohlášení Národní demokracie k vládním dezinformacím o údajném „teroristickém útoku“

Národní demokracie s potěšením sleduje, jak po údajné pandemii Covid-19 není v médiích ani vidu ani slechu. Naneštěstí je tomu jen proto, že ji vystřídala jiná operace pod falešnou vlajkou – historka o výbuchu ve Vrběticích. Mediální a politické pokrytí obou těchto operací je téměř identické a ukazuje, že obě zpravodajské hry mají stejný původ a jsou řízeny ze stejného místa – z USA.

Národní demokracie nevěří ani této vymyšlené kauze, považuje ji za směšnou, prvoplánovou, vytvořenou americkými zpravodajskými službami a ochotně převzatou těmi českými, které jsou těm americkým podřízeny. Jejím smyslem je nenávratně poškodit česko-ruské vztahy, před čímž Národní demokracie dlouhodobě varuje.

Národní demokracie, která navazuje na proruské a všeslovanské postoje Karla Kramáře, je prosta veškeré rusofobie, kterou předvádějí čeští politici. Třebaže prosazujeme v zahraničních otázkách princip neutrality (vystoupení z EU a z NATO), je jasné, že úzká spolupráce s Ruskem coby největší slovanskou zemí, je v našem národním zájmu. I proto jsme – jako jediná strana v České republice – ale i jako první a dosud jediná strana v Evropě – před časem uzavřeli spolupráci s Liberálně-demokratickou stranou Ruska (LDPR).

Národní demokracie ostře odsuzuje snahy amerických tajných služeb vrážet klín mezi naše země a jejich historicky přátelské vztahy. Pokud koalice Národní demokracie s Aliancí národních sil dostane v nadcházejících volbách důvěru, vztahy s Ruskem urovnáme.

Předsednictvo Národní demokracie, 20. dubna 2021