To, co před lety napsal Petr Bakalář ve své knize „Tabu v sociálních vědách“, ho stálo vykázání ze “slušné“ společnosti.  Před těmi 10 – 15 léty bylo vizionářů málo a za svoji odvahu vždy zaplatili. Vzpomínám, že v těchto pionýrských dobách byly dokonce i nálady na internetových diskuzích pokrokově správné, spořádané a uvědomělé. A většina se vysmála těm, kdo extrapoloval data týkající se demografie Evropy a předvídal pořádný průser.

Předvídat současný stav zkrátka možné bylo a někteří tak činili. A mnohem dříve. Slavný projev Enocha Powella z roku 1968, který tušil “potoky krve“ v souvislosti s návrhem zákona, který měl ve svých důsledcích otevřít Británii imigraci, ho stál kariéru.

A vzpomene si ještě někdo na „Populační kalkulačku“, kterou u nás před lety zveřejnila Národní strana? (http://www.incorrect.asp2.cz/populace.aspx). Ó jak byla tato strana démonizována. A jak byla přitom nevinná ve svém národovectví. Nedovolila si tehdy ani polovinu toho, co se dnes říká a píše zcela normálně.

Nuž, doba se změnila. Nejprve na internetových fórech, potom ve veřejnosti, do které se navzdory mediálním manipulacím podařilo protlačit informace. A pomaloučku začaly vznikat i politické subjekty, které ladem ležící téma zvedly. Nejprve nesměle, časem ale odvážněji a odvážněji. A nejde už jen o idealisty a politické amatéry. Velký kredit v tomto nutno připsat Tomio Okamurovi, ať si o něm myslí každý, co chce. Byl to totiž on, kdo svojí razancí, téma protlačil do veřejného prostoru.

Většina mainstreamové politické scény ale stále držela linii a euro-unijní diskurs. Okamura je xenofob a rasista, taky nácek a tak dál. Stejně jako každý, kdo se ptá, jestli má Evropa povinnost přijmout všechny, kteří se chtějí mít lépe a jak to má zvládnout, když lépe se chce mít minimálně 1,5 miliardy Afričanů.

A potom se to stalo! Samotný Philip Hammond, britský ministr zahraničí si položil stejnou otázku, jakou si poslední měsíce pokládá miliony prostých Evropských občanů. Co se asi stane, pokud budeme stále uspokojovat poptávku po evropském blahobytu? A nejspíš si odpověděl stejně jako jeho předchůdce v roce 68. Stanou se „potoky krve“.  Pochybuji sice, že toto poznání by samo o sobě stačilo ke změně kurzu. Z cizího krev neteče. Ale je možné, že jim došlo, že libanonizace Evropy nebude svědčit businessu.

Naše malé, české elity byly již delší dobu nervózní. Vzdalování mezi jejich dokolečka omílanými floskulemi a postoji stále hlasitější veřejnosti začalo být neúnosné; nasazený brainwashing přes média nezabíral, ba fungoval kontraproduktivně; stávaly se z nich kůly v plotě. Prohlášení britského ministra přišlo v pravý čas. Naši lokajové pochopili, že jde o signál, že „už se to může“. Tak trochu jako když Gorbačov vyhlásil Perestrojku. Těch reformistů co se v KSČ tehdy objevilo. :)   A Hammond je dostatečně vysoká figura.

A tak se předhánějí v tom, kdo rychleji prohlásí, že má Hammond pravdu. Zdá se najednou, že jim zdravý selský rozum není úplně cizí. Škoda že ho v sobě neobjevili dříve.

Pro Andreje Babiše jsou imigranti největším ohrožením. No ano, ale proč mluvil před pár týdny jinak? On to nevěděl? Já ano!

František Laudát dokonce konstatuje stížnosti Francouzů, že afričtí žáci nedosahují standardů, které jsou běžné pro francouzské žáky. No pane jo – to už zavání nestejnými dispozicemi. Takhle by to před lety nenapsal snad ani ten Petr Bakalář.

Dokonce už i ten Schwarzenberg nyní říká, že imigraci je třeba zastavit. Ačkoli popleteně dodává, že tedy musíme přestěhovat průmysl do Afriky, aby tamější lidé měli práci a neutíkali do Evropy. Svatá prostoto! Jako kdyby utíkali za prací! Ale i kdyby, proč bychom se pro pána krále měli starat o zaměstnanost v Nigérii? V Čadu? V Mali? A co potom s našimi nezaměstnanými? Jsou podle Schwarzenberga snad afričané méněcenní a dementní, že se o ně musí postarat bílý muž? Je to to, co chce milostpán říci?

Zkrátka lidé se odkopávají. Né všichni. Jistě zůstane tvrdé jádro těch, co jsou přesvědčeni, že mezi lidmi nejsou žádné rozdíly a pokud ano, tak jsou to evropané, kteří potřebují vylepšit, což má zařídit mohutná africká „admixture“ do evropského genofondu. Ale většina – ta si to nejspíš nikdy namluvit nenechala. Jen ti nahoře tak trochu předstírali že tomu věří, protože takoví prostě jsou. Vždy po větru.

Buďme rádi i za to. Lepší oportunistický politik, který se rozpomene na pud sebezáchovy za minutu dvanáct, než úplně vylízaný fanatik, který nás do toho multikulturního ráje bude tlačit do poslední vteřiny, dokud nás všechny nezabije. Takže navrhuji působit na základní instinkty politika a ujišťovat ho, že mu jeho překabátnictví může být odpuštěno, pokud bude konečně důsledně hájit zájmy České republiky a bude prosazovat variantu nulové imigrace, ostrahy hranic a vracení ekonomických migrantů zpět do země původu. Prokazatelně válečným uprchlíkům potom poskytnout dočasný azyl s tím, že jakmile se situace v jejich domovině uklidní, pojedou zpět, aby si ji znovu vybudovali. Jako Němci a Rusové po WW2.

Ovšem kdo otočil jednou otočí zas. Přiznejme si tedy že lepší variantou bude v příštích volbách volit ty, kteří měli zdravý rozum od počátku. Média na ně budou kydat, to je jasé. Tipuji, že český žurnalista bude ten poslední, kdo bude držet prapor multikulturalismu vztyčený. Tak dlouho dokud za to bude placen, nebo lidmi vynesen v zubech. Mějme to na paměti až nás budou krmit zprávami o pokleslém charakteru protagonistů nových politických subjektů.