Daj-li, nedaj-li mi medaili aneb jakýsi p. Brady jako hůl na Miloše Zemana a samu podstatu demokracie

Neznalý, který si pustí televizi, zakoupí tisk, či se připojí na některý ze zpravodajských serverů, se nestačí v posledních dnech divit. Jakýsi p. Brady, o kterém dosud nikdo z více jak 99,9999 % Čechů nemělo ani ponětí, bude snad roznětkou ke spuštění pražského Majdanu. Tak by si to alespoň pražská kavárna a její přisluhovači, různé ze záhrobí vylézající politické mrtvoly a nepřátelé většinového názoru obyvatel, přáli. A nutno přiznat, že fantazii a manipulacím aktérů s veřejným míněním se vskutku meze nekladou.

O co se jedná? Formálně ministr kultury Herman navrhl svého příbuzného p. Bradyho, na udělení státního vyznamenání a to již po několikáté. Za co? Inu za to, že jako jeden z tisíců byl víc jak před 70 lety internován v koncentračním táboře a že jako jeden z tisíců ho přežil. A protože bylo opět víc než zřejmé, že mezi 500 dalšími navrženými budou osobnosti, které si vyznamenání zaslouží přeci jenom více, tak pražská kavárna zinscenovala akci. Akci proti prezidentu České republiky Miloši Zemanovi, proti většinovému názoru a cítění obyvatel země. A dovezla do republiky manžele Bradyovy. Současně vypustila dezinformaci, že byli pozváni k udělení státního vyznamenání p. Bradymu, kterému vyznamenání nakonec ale nebude uděleno, protože ministr Herman, oficiálně, jako člen vlády ČR, přijal dalajlámu u příležitosti jeho „vhodně načasované“ soukromé návštěvy Prahy.

A rozpoutalo se nevídané.

Představitelé již značně pokleslé akademické scény protestují a udělují p. Bradymu svá vlastní vyznamenání.

Primátorka Prahy Krnáčová, co se dovede zviditelnit maximálně v čele pochodu deviantů Prahou anebo jako uklízečka omývající štíty kaváren odpudivého hnutí Hatefree – předává čestný klíč k Praze. Předseda vlády uděluje medaili Karla Kramáře. To, jako členka Národní demokracie, jediné autentické politické strany hlásící se k odkazu Karla Kramáře, pokládám za mimořádnou drzost a zpustlost.

Nejrůznější politická zombie vylézají z hrobů svého zapomnění, bezvýznamní se na vytvořené kauze zviditelňují. Pozvání na hradní ceremoniál odvolala i bývalá první „dáma“.

Manželé Brodyovi, účelově oblečení tak, aby působili jako nejchudší obyvatelé starobince ze Suché Lozi a hráli tak na city široké veřejnosti, dávají na „každém rohu“ interview, lžou, jako když tiskne, lépe proškoleným mluvčím z páru je pak manželka.

Lžiprávní média dávají záležitosti nebývalý prostor, kdekdo se k vykonstruované a nafouklé kauze o zlém prezidentovi a nebohém „hrdinovi“ vyjadřuje. Jsme svědky takové masívní a účelové propagandy, že by ji slovy pražské kavárny „ani ruské zpravodajské služby nevymyslely“.

Přitom nikdo nemusí být znalcem hradního protokolu, aby nevěděl, že oficiální pozvání, navíc cizímu státnímu příslušníku, se rozhodně neprovádí telefonicky. Jinými slovy: p. Brady zkrátka opět neměl žádné vyznamenání dostat. Záležitost se stala tak, že ministr Herman spolu s dalšími nepřáteli Miloše Zemana připravil komplot, ke kterému zneužil svého vzdáleného starého příbuzného. Celá akce byla a je silně marketingově a manažersky připravena. Cílem je pak nepřátelské tažení proti Miloši Zemanovi, jeho voličům, proti demokratickým principům a s ohledem načasování – i proti samotnému státu. Nelze vyloučit, že zde jde o pokus o další společenský převrat.