Estráda s tibetskými vlajkami aneb Komu tím prospějete???

Tak nám budou po naší krásné zemi vyvěšovat tibetské vlajky. A otázka zní: Komu tím prospějete? Komu?

Co nám to přinese? Nic! Pomůže to Tibetu? Nepomůže! Bude to někoho zajímat? Nebude! Ubude lidí na pracáku? Neubude! Zlevní potraviny? Nezlevní! Oddluží to oběti exekucí? Ne! Zbaví nás to státního dluhu? Nezbaví! Vrátí nám to ztracenou svrchovanost? NE! Nic z toho!

Je to prázdné gesto! Výkřik do tmy!

Celý polistopadový banánový režim tu oraboval národ! Rozprodali náš průmysl pod cenou cizincům! Rozbili naší zemi na dvě a na nic se nás neptali. Z Krymu dělá každý div ne světovou tragédii a tady se špíny politické Klaus s Mečiarem dohodli a rozkrájeli si to tu jako koláč. A nejhorší na tom je to, že mlčící většině to bylo jedno. Zadluženi jsme na několik generací dopředu až po uši. Cizí politici a ambasadoři si tu chodí, jako kdyby jim to tu patřilo. Zisky z toho, co vyrobíme, jsou odsávány za hranice. Jsme kolonie! Zase nejsme svobodný národ. Už zase nás někdo zneužívá. A naše politická reprezentace se chová jako zástupce globalistických institucí a nadnárodních korporací.

Je tu bída! Je tu bída hospodářská. Je tu bída morální. Ta morální je moc dobře vidět. Ta hospodářská se dobře schovává za billboardy, reklamou a moderními fasádami! Je to Potěmkinova vesnice. Ó, hleďte na novou moderní fabriku, ó to je něco! Jenže ta fabrika je cizí, je to montovna, kde budou naši lidé dřít jako stroje za mrzký peníz, zisk půjde za hranice, dělníka ještě navíc podojí stát na daních, aby měl na čmoudy. Jo a to jsem zapomněl dodat, že montovna dostane od EU dotace a od státu daňové prázdniny. A česká firma může jen smutně koukat. Ó jaký nový ájfón verze já-nevím-kolik, ó to musíme mít, jinak nebudeme módní a in. Ó, ale já na to nemám peníze! No naštěstí tu máme půjčky! Tak hurá jdeme se zadlužit! Vždyť stát taky dluží! To že na naší půdě stojí moderní fabrika ještě neznamená, že je naše. To, že v kapse nosíš cizí elektronický krám neznamená, že jsi bohatý. To, že bydlíš v bytě s hypotékou neznamená, že bydlíš ve svém. Tak už se krucinál probuďte. Haló! Budíček. Dožvýkej to sprostou koblihu a polkni ten knedlík. Je čas začít bojovat!

A nad tím vším tu mají vlát tibetské vlajky? To jako vážně? Jako že se tím máme vymezit vůči Číně? Vy kavárenský idioti, víte, že Čína je už dávno u nás? Víte, že tu jsou lidé, kteří mají pracovní podmínky jako Číňané? A mzdy stejně tak nízké? Tady! Tady v „demokratické zemi“ v srdci Evropy. V zemi, která má prý vyznávat vaše „evropské hodnoty“? Ať už je to cokoliv?

Takoví lidé tu jsou. Vyvěsí pro ně někdo vlajku? Pro naše lidi, kteří jsou nuceni otročit, aby měli z čeho zaplatit účty? Pro naše lidi, kteří se pohybují jen taktak nad úrovní chudoby? Bude pro ně vlát vlajka? Bude? Pomůže těmto lidem plešatý brýlatý dědek zamotaný do oranžového prostěradla dostat se z bídy a žít alespoň důstojný život? Nepomůže! Ani modlitební mlýnek kvůli nim neroztočí, protože ani neví, že takoví lidé vůbec existují!

Tak koho to zajímá, tibetská vlajka? Komu tím prospějete? Celý je to zase jen šaškárna! Takže tak!