Euro-byrokraté opět útočí. Zákon o odzbrojení občanů byl schválen, teroristé si mnou ruce. Národní demokracie podporuje středeční demonstraci odpůrců zbrojní směrnice.

Evropský parlament většinou hlasů schválil nesmyslnou směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. Nově tak tedy bude zakázáno vlastnit krátké poloautomatické střelné zbraně se zásobníkem na více než dvacet nábojů, dlouhé poloautomatické se zásobníkem na více než deset nábojů a poloautomatické zbraně předělané z automatických. Nově se budou muset registrovat i zbraně upravené jen pro slepé náboje. Zbrojní průkaz budou muset mít také i sběratelé na repliky historických zbraní.

Pozměňovacími návrhy českých europoslanců, kteří proti směrnici protestovali, se tato totalitní instituce vůbec nezabývala. Je vidět, že euro-socialističtí fanatici si dál budou kráčet svou cestou k omezování občanských svobod a vliv malých a středních zemí na další vývoj Evropské unie bude nulový.

Trapnou záminkou pro přijetí tohoto zákona byl boj proti terorismu. Nikoho samozřejmě nezajímá, že terorista si nepůjde udělat zbrojní průkaz a následně koupit zbraň do obchodu. Stejně nesmyslně by mohl být zdůvodňován zákaz kamionů a vůbec aut obecně, protože v poslední době se nám teroristické útoky spáchané za pomoci vozidla rozmáhají. Ne, všichni víme, že ty pravé důvody jsou jiné. Ani euro-byrokrat nemůže být tak hloupý, aby se domníval, že přijetím této zbrojní směrnice nějak zkomplikuje teroristům život. Jaké ty skutečné důvody jsou, nechť si každý domyslí sám.

Evropská unie se tedy opět vydává jinou cestou, než by bylo rozumné a logické. Místo, aby byla bezpečnost posílena tím, že by zbraň byla dostupná pro všechny řádné občany a bylo jim tak umožněno aktivně se bránit, EU jim tuto možnost bere. Ale směrnice neznepříjemňuje život „jen“ občanům, kteří mají zbraň pro osobní ochranu nebo sportovní a sběratelské účely, ale do budoucna také myslivcům.

Aby toho nebylo málo, tak směrnice se bude každé dva roky revidovat. A vzhledem k tomu, že podle předsedy Evropské komise Jeana-Claude Junckera je schválená směrnice málo ambiciózní, dá se předpokládat, že šrouby se budou ještě více utahovat.

Komu se tato absurdní směrnice nelíbí, kdo je proti dalšímu omezování našich práv, může svůj názor vyjádřit účastí na demonstraci ve středu 15. března od 11 hodin u sochy sv. Václava. Demonstraci pořádají  myslivci a spolky držitelů zbraní. Můžete také připojit svůj podpis pod petici, která je ke stažení na www.peticezbrane.cz.

předsednictvo Národní demokracie, 14. března 2017