Ing. Karin Szczyrbová: Strategie Babišovy vlády jako poslední a definitivní hřebík do rakve ČR

Úžasná hospodářská strategie Babišovy vlády nazvaná „Česko: země pro budoucnost 2.0“, aneb Poslední a definitivní hřebík do rakve ČR! Jde o nefalšovanou a ani neskrývanou implementaci tzv. Velkého resetu Klause Schwaba právě do ČR!

Skutečným českým národoveckým a vlasteneckým národohospodářům, kteří dnes (tj. v pátek 20. února 2026) dopoledne poslouchali tiskovou konferenci představitelů současné vlády (ANO, SPD a Motoristé), musely hrůzou vstávat vlasy na hlavě, tedy za předpokladu, že měli natolik silný žaludek a již dříve si přečetli knihu Covid-19: The Great Reset, jejímž autorem je bývalý předseda Světového ekonomického fóra (World Economic Forum, WEF), Klaus Schwab.

Dnes představená nová hospodářská strategie pro ČR totiž naprosto přesně kopíruje Schwabovy myšlenky, záměry a plány. Je vidět, že pan Karel Havlíček (současný ministr průmyslu a obchodu a hlavní autor zmíněné nové hospodářské strategie pro ČR) četl Schwabovu knihu opravdu pečlivě a velmi pilně se také učil. Určitě si mnozí čtenáři vybavují fotografii, která před pár lety obletěla zejména sociální sítě tzv. dezolátů a dezinformátorů a na které je zachycen právě pan Havlíček, přičemž v pozadí má knihovničku, v níž je na odiv vystavována právě tato kniha s modrým přebalem.

Pokud bych měla jako národohospodářka shrnout novou hospodářskou strategii připravenou pro ČR, pak by to bylo velmi jednoduché: „Za spoustou líbivých slov, vět a frází je ukryto nesmírné nebezpečí, či spíše jistota, že se Česká republika zbaví i posledních zbytků své suverenity a soběstačnosti. Ještě nejsme dokonale vydrancovanou kolonií a protektorátem. Základ pro další drancování, tentokrát nejenom našich peněženek, ale také majetku (zejména toho nejmenšího soukromého nemovitého), svobody, soukromí a co je možná nejdůležitější – vědomostí, nápaditosti a duševního vlastnictví, byl úspěšně položen, a to za všeobecného potlesku.

Na důkaz těchto svých tvrzení uvedu a postupně podrobněji rozeberu některé z výroků, které na dnešní tiskové konferenci zazněly, přičemž je zasadím do celkového kontextu. Článek proto bude delší a bude mít několik částí.

Začínáme energiemi, resp. elektrickou energií, tedy „obyčejnou“ elektřinou.

Ústředním a nejdůležitějším bodem (důvod, proč jde skutečně o klíčový bod, čtenáři pochopí po přečtení všech dílů seriálu) dnes představené strategie jsou právě energie, resp. jedna z energií, tedy ta elektrická. Odhlédnu od absolutně nicotných snah o zrušení emisních povolenek EU ETS 1 i 2. Toto úsilí v EU současným Evropským parlamentem nikdy neprojde (nejenom kvůli současnému složení tohoto parlamentu, ale také kvůli zahraničním investorům, kteří už zmíněné povolenky s vyhlídkou na tučný zisk nakoupili, resp. je již realizovali). Jen Pán Bůh ví, jaké bude složení nově navoleného Evropského parlamentu v roce 2029, kdy již Evropa bude zaplavena nespočetným množstvím „zlegalizovaných“ a „řízených“ (toto slovo si zapamatujte, bude v budoucnu znovu použito a bude se týkat hlavně ČR) migrantů, kteří samozřejmě budou volit své chlebodárce a „vítače“.

Podle nové strategie má být v EU vytvořen „jednotný energetický trh“, kdy budou vybudovány i tzv. energetické „dálnice“, které propojí sever Evropy s jihem, přičemž na těchto „dálnicích“ budeme závislí. Proč závislí?

1. Protože černé uhlí už nemáme (černouhelné doly už jsou zatopené nebo zasypané, s výjimkou dolu ČSM).

2. Protože těžba hnědého uhlí se bude muset utlumovat a výroba elektřiny z něj dotovat, přičemž s takto vyrobenou elektřinou se počítá max. do roku 2033. V reálu však tuto elektřinu ztratíme mnohem dříve, tedy s největší pravděpodobností už příští rok, tedy v roce 2027. Krizový scénář však uvádí rok letošní, tedy rok 2026.

3. Protože u nás nefouká dostatečně vítr.

4. Protože u nás nesvítí dostatečně slunce.

5. Protože vody také není nazbyt.

6. Protože jádro není podle taxonomie EU ekologickým zdrojem a výstavba jaderných elektráren nejenže stojí obrovské množství peněz, ale také trvá spoustu let.

7. A v neposlední řadě také z toho důvodu, že k nám plyn od našich západních sousedů (k absolutní závislosti na Západu, tzv. KoZa, se v příštích částech mé série článků ještě dostanu) čas od času proudí, ale občas taky neproudí. V průběhu letošní zimy se objevilo několik dnů, kdy k nám opravdu nepřitékal vůbec žádný plyn, tudíž jsme plyn čerpali pouze z našich zásobníků, jejichž spíše NEnaplněnost než naplněnost byla více než děsivě alarmující a navíc jsme ještě v těchto dnech plyn posílali jiným státům na základě dříve uzavřených smluv a kontraktů.

A aby toho nebylo málo, tak první nové plynové elektrárny by u nás mohly, podle pana Havlíčka a jeho dnešního prohlášení, stát UŽ v roce 2031, tedy AŽ za pět let (když dobře půjde – pozn. autorky).

Docházíme tedy k závěru, že se kvůli nové strategii, která absolutně neřeší odstavení uhelných elektráren z provozu, staneme minimálně na pár let (odhadem minimálně 3 – 4 roky) energeticky nesoběstační, jen pokud jde o výrobu elektřiny (bude nám chybět cca 30 % této energie), přičemž pozor – elektřina je klíčovým bodem celé nové hospodářské strategie pro ČR, tudíž z ní vychází všechny další body dnes prezentované hospodářské strategie ČR a tedy i úspěšnost, konkurenceschopnost, růst a prosperita ČR a blahobyt obyvatel ČR.

Pokračování příště.

Ing. Karin Szczyrbová, členka ND, Karviná