Ing. Miroslav Kelnar: A Kalda ho má zas jak z praku

Předložil jsem ve své prázdninové sérii 5 svých prožitých příběhů, které však musely být ochuzeny o některé zajímavé střípky událostí doprovázejících tyto moje osobní zážitky, jen aby nebyly články příliš dlouhé. Čtenáři nemilují dlouhé povídání a tak jsem musel některé zajímavé události ve svých příbězích opomenout. Nyní zkusím doplnit některé pikantnosti ke svým příběhům, aby čtenáři viděli, že život protivládního protestujícího není jen nudná stále se opakující story, ale že na demonstracích můžete zažít i řadu veselých okamžiků.

Ten můj první humorný nášup se bude týkat příběhu o prokorupčeném projektu elektrárny Adularya v Turecku, který byl na stránkách Národní Demokracie publikován dne 4.8.2023 a jmenoval se „ Za nahlášení korupce – šup za katr“.

Zmínil jsem ve svém článku to, že turecký investor byl požádán při vyřizování si úvěru u České exportní banky o drobný obulus 5 milionů USD. Připomenu, že v době, kdy byl tento „skromný“ požadavek na České exportní bance předložen tureckému investorovi, byl u vlády tandem Nečas s Kalouskem. Takže já osobně jsem přesvědčen, že tyto penízky mohly skončit na účtu TOP 09 a možná i ODS. Nemohu to dokázat, ale poněvadž jsem pracoval na exportní firmě, která si pro úvěry na Českou exportní banku léta letoucí taktéž chodila, tak o těchto „malých domů“ na stranická konta také něco vím.

Asi by mě ale nikdy nenapadlo, že dojde k tak žertovné situaci, kdy já budu stát s transparentem o rozkradeném projektu elektrárny Adularya vedle toho, koho jsem já vnitřně podezříval, že mohl být ten prostředník, který nafutroval penízky od tureckého investora do stranické pokladny TOP. A teď popíši, v čem byla podstata té groteskní situace.

Dne 3. 5. 2022 jsme se my, protivládní aktivisté, shromáždili na demonstraci na Malostranském náměstí. Byl to všední den v dopoledních hodinách, takže účast byla nevelká, avšak v průběhu demonstrace jsme si všimli, že se na spodní části Malostranského náměstí pohybuje sem a tam známá postavička principála Kalouska. Tuhle postál s někým, támhle postál s někým, a bylo jasné, že se Kalda za tohoto krásného slunečného dopoledne nudí a hledá posluchače. Tak jsme ho nakonec pozvali k nám, aby vyskočil na tribunu a sdělil Malostranskému náměstí nějaké ty svoje moudrosti. Měli jsme tam připraveno takové improvizované podium a k disposici tam byl i mikrofon pro ty, co chtěli z pódia zvěstovat něco dobrých zpráv občanům této republiky.

Když tedy přivolaný Kalda čekal, než se mu uvolní místo na tribuně, tak jsme se ocitli my dva vedle sebe, já s transparentem „“TURECKÁ ELEKTRÁRNA ADULARYA – KORUPCE ZAKRÝVANÁ TOUTO VLÁDOU – ZTRÁTA 14 MILIARD KČ Z NAŠICH DANÍ“ a Kalda stál hned vedle tohoto mého transparentu. V jeden moment jsem postřehl, že se Kalda podíval na ten můj transparent a přečetl si ho. Já jsem tohoto okamžiku hned využil, abych na něho adresoval svou otázku, zdali si on náhodou nepamatuje na tento projekt. Kalda ovšem nehnul ani brvou, čímž mi naznačil, že takováto suma je zřejmě pod jeho rozlišovací schopnosti, aby se jí zabýval.

Ale je třeba dodat jeden podstatný detail, a to, že ho Kalda měl zase jako z praku, a táhlo z něho jako ze sudu. Já jsem této příležitosti osudu využil, opřel jsem transparent o sloup osvětlení a rychle jsem šel zvěčnit toto osudové setkání na mobilní telefon.

Mohu říci, že jsme toho pozvání Kaldu na prkna, která znamenají svět, pak litovali, protože on vystoupil na pódium a zřejmě díky množství vypitého alkoholu nám Kalda vynadal do debilů. Za normálních okolností by tento žertovný příběh zapadl, ale on dále gradoval, a to ne naším přičiněním.

Tu naši demonstraci snímala TV Raptor a záznam z demonstrace se objevil pak na webové stránce Raptora. A zřejmě z tohoto zdroje pak čerpali redaktoři zpráv: Novinky.cz a iDNES, když vzali část záznamu z TV Raptor a publikovali o vystoupení Kaldy na Malostranském náměstí dva články. Ale jaké články! No přece oslavné články, jak velký Kalda rozprášil skupinu zoufalých demonstrantů, které Kalda dohnal téměř k slzám.

Zde prosím čtěte titulek tohoto článku z Novinky.cz: „Předřečník je debil a vy jste k smíchu. Kalousek promluvil k demonstrantům u Sněmovny“

A zde je článek z iDNES s poněkud skromnějším názvem „Váš protest je zbytečný! Kalousek promluvil k hloučku u Sněmovny“.

Zde cituji z článku na iDNES:

„Velmi si vážím toho, že d*bil, který pořádá takového shromáždění, v celé milionové Praze nesežene víc než patnáct jemu podobných lidí. Bylo mi ctí tady s vámi být. Nejste k ničemu. To, co říkáte, jsou nesmysly,“ řekl mimo jiné Kalousek.

A to ještě nebylo vše, večer v hlavních zprávách se objevily záběry z této demonstrace převzaté z TV Raptor ve zprávách minimálně dvou hlavních televizních stanic. No vážení, tolik slávy s ožralým Kalouskem jsme si užili, my bezvýznamní demonstranté.

K tomu musím dodat, Kalda opravdu umí, jaké tento ožrala uměl vytěžit z tohoto trapného extenpore na Malostranském náměstí ohromné PR přes celou tu naší českou kotlinu, to je k neuvěření. K tomu už jen chybělo dodat ono klasické: „Kalda na Hrad“.

Jak ale čas běžel, tak život připravil další humorný okamžik. Přesně 4 měsíce po této demonstraci na Malostranském náměstí, a to dne 3.9.2022, se na Václavském náměstí odehrála demonstrace se 100 tisíci účastníky.

Miroslav Kelnar, člen Národní demokracie