Ing. Miroslav Kelnar: Bojovník proti vojenské přítomnosti USA v naší zemi

Očekával jsem, že se budou konat velké protestní demonstrace proti umístění amerických vojenských základen v ČR, a ono se stále nic nedělo. Napsal jsem dokonce e-mail i na „NE ZÁKLADNÁM“, jestli připravují nějakou tu demonstraci, ale ani mi neodpověděli, a tak jsem vzal iniciativu do vlastních rukou.

Abych byl úplně přesný, uskutečnily se dvě demonstrace proti podpisu smlouvy s USA o umístění vojenských základen zde v ČR, obě pořádalo KSČM a myslím, že dokonce minimálně jedna demonstrace byla pořádána společně s NE ZÁKLADNÁM.

První demonstrace organizovaná KSČM byla právě před velvyslanectvím USA, myslím, že to bylo v květnu 2023 a ta druhá demonstrace byla za pár dnů na to, a myslím si, že ta již byla v červnu 2023. Ta druhá demonstrace byla pak na Malostranském náměstí.

Já jsem se nejdříve pokusil dvakrát projít k americké ambasádě uličkami shora od Hradu, tam se dá projít, a nehlídají to tam z té horní strany policisté, ale jakmile jsem začal mluvit do megafonu před ambasádou, tak už ke mně spěchali policisté odspodu, aby mi zavřeli ústa. Tak jsem legalizoval své protesty přes jejich registraci na Magistrátu města Prahy. Tam je potřeba dát svoji žádost 5 dnů předem (víkendy se počítají).

Jen pro zajímavost, na Magistrát Prahy jsme stříleli s panem Popelkou tak před týdnem prakem s křepelčími vejci naplněnými černým inkoustem a stříleli jsme na ukrajinskou vlajku, která tam visí a sebrali nás přitom policisté a vzali nás na Bartolomějskou k výslechu, bude to řešit Přestupková komise na místním úřadu.

1)

Moje první legální demonstrace před americkou ambasádou proběhla dne 22.5.2023 – viz foto. Tam ještě nachystali policisté pro mě zábrany, asi v očekávání, že přijdou davy lidí, ale nakonec jsem tam byl sám s jednou dámou – Dášou, která mě přišla podpořit a k tomu jeden můj známý fotograf. Informaci o konání této demonstrace jsme dali na stránky Holešovské výzvy, ale ve všední den a v pracovní dobu nelze očekávat mnoho účastníků. Smysl tato akce má, jen když jsou na té americké ambasádě přítomni ti američtí zaměstnanci, což je ve všední den a v pracovní dobu.

Já jsem mluvil do megafonu anglicky proti budově americké ambasády z protějšího chodníku, občas někdo jde kolem mě a nebo jede v autě a něco vykřikne, asi zřejmě jako protest proti mé akci a já na to nereaguji. Ale k žádnému incidentu nedošlo při této mé první oficiální demonstraci. Pořádek tam hlídali snad čtyři policisté, aby nedošlo k nějakým těm konfliktům. Při mé slovní prezentaci jeden fousatý pracovník  americké ambasády vykouknul z okna a tak 10 minut mě tam pozoroval a poslouchal, co říkám.

2)

Druhý můj oficiální protest proti americkým základnám v ČR proběhl dne 12.6.2022, kdy jsem si mezitím pořídil srbskou vlajku, abych zdůraznil právě zločiny USA proti Srbsku. Na americké ambasádě visí americké vlajky a vedle dvě ukrajinské vlajky a já jsem do megafonu řekl, že zde visí vedle sebe dvě vlajky fašistických států USA a Ukrajiny a na protějším chodníku, tedy přímo kolem budovy americké ambasády šli dva Ukrajinci a zastavili se a začali na mě řvát, že kdyby mě nehlídali policisté, že by mi dali přes hubu. Policisté k nim  došli a doporučili jim, aby pokračovali v cestě. To byl snad jediný incident, ke kterému tam došlo. Pak jsem si uvědomil, že jsem je měl nechat policisty zkontrolovat a zapsat si jejich jména a mohl jsem je pak i žalovat za vyhrožování násilím.  Měl jsem tu svoji demonstraci naplánovánu na hodinu.

K mému transparentu „FUCK ČERNOCHOVOU“: k tomuto transparentu mě inspirovala sama Černochová, která si oblékla tričko, na kterém bylo napsáno „FUCK PUTIN“ a nechala se tak vyfotografovat a snad to foto bylo vyvěšeno na Parlamentních Listech. Tak jsem jako reakci na toto tričko Černochové vytvořil transparent „FUCK ČERNOCHOVOU“ a stál jsem s tím transparentem poslední středu odpoledne před Úřadem vlády. Zajel jsem si i k Ministerstvu obrany, kde jsem obešel s tímto transparentem celý areál Ministerstva, ale tam na ministerstvu bylo mrtvo. Tam je potřeba zejména hlasový projev, pak se začaly teprve v oknech objevovat zvědavé tváře. Já ten transparent budu ještě dále využívat, a zajedu znovu k ministerstvu obrany, ale již s megafonem.

My jsme se nachodili s Popelkou před Ministerstvo obrany ČR křičet do megafonu, že Černochová je kráva nebeská, a že kdyby hloupost nadnášela, že by tu Černochová poletovala jako holubička, atd. – viz foto Popelka před ministerstvem obrany.

Zde je ještě moje foto ze čtvrtka, kde demonstruji před soudní budovou na Praze 8, kde soudili paní učitelku Bednářovu.

 

Bojovník proti vojenské přítomnosti USA v naší zemi

Ing. Miroslav Kelnar

člen Národní demokracie