Kritika presidenta Zemana, nezávislosti a úrovně vysílání ČT, a reakce potrefené husy – ČT ústy Alžběty Plívové

Pan president Zeman se při své návštěvě Plzeňského kraje vyjádřil kriticky k úrovni a obsahu vysílání ČT a vyslovil se pro zrušení (přesměrování) koncesionářských poplatků.

Zdroj:

http://www.novinky.cz/domaci/363554-zeman-by-zrusil-koncesionarske-poplatky-pro-ct-nelibi-se-mu-jak-funguje.html


Česká televize se ústy své mluvčí, Alžběty Plívové, obratem ohradila proti tzv. útoku na nezávislost České televize.

Zdroj:

http://www.novinky.cz/domaci/363558-zeman-bezprecedentne-zautocil-na-nasi-nezavislost-ohradila-se-ceska-televize.html


K tomu podotýkám.

Paní mluvčí se mýlí. President Zeman vyjádřil pouze názor, který má každý přemýšlivý občan České republiky, jenž ke své smůle je ze zákona povinován za neobjektivní, lživé, manipulativní zpravodajství ČT platit koncesionářské poplatky. A navrhuje řešení: zachovat poplatky ve výši 135,- Kč/měsíčně, avšak dát občanovi právo volby, kam mají být směrovány. Zda lhářům a manipulátorům z ČT anebo na veřejně prospěšné účely.

President Zeman správně upozornil i na skutečnost, že ČT je hlásnou troubou TOP09.

Také jsem přemýšlela, proč je neustále povoláván opoziční politik s máslem na hlavě, reprezentující skomírající stranu, aby se vyjadřoval snad ke každému tématu.

Vysvětlením mimo jiné je, že mluvčí ČT, Alžběta Plívová, je bývalou mluvčí TOP09 a tedy bez debat 5. kolonou v ČT a měla by být z funkce okamžitě propuštěna. A o pravděpodobných motivačních penězovodech odpovědným pracovníkům ČT pak můžeme, myslím, celkem také oprávněně spekulovat.