Národní demokracie pomáhá, přidejte se!

Blížící se vánoce jsou časem solidarity s druhými. MO ND Chomutov se každoročně zapojuje do menších i větších projektů, které někde reálně pomáhají. Nevěříme však na různé nevládní neziskovky, které myslí za naše peníze jen na příživníky nebo vyvážejí pomoc kamsi na druhý konec světa, věříme na pomoc konkrétní a osobní, našim lidem nebo našim institucím.

Princip a smysl našich doplňkových aktivit je představen a popsán v jednom z dřívějších článků ZDE. Letos se před vánoci hodláme zapojit do projektu vánoční sbírky Generace identity (GI). Konkrétně půjde o materiální pomoc jednomu z útulků pro zvířata v našem okrese. Aby byl náš příspěvek co nejkonkrétnější, obrátili jsme se na zástupce útulku, kteří nás požádali zejména o úklidové a mycí prostředky, jako je prášek na praní, jar, pytle na odpad a dále samozřejmě o krmivo vybraných značek, které se jim osvědčilo. Pokud se chcete také do této sbírky, která vyvrcholí předáním sesbíraných věcí v průběhu prosince, zapojit, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@ndcv.cz.

Zapojit se však mohou i lidé v jiných regionech, letošní výtěžek z vánoční sbírky GI poputuje zejména k jednomu z jihomoravských hospiců. Jak říká sama GI, “Vycházíme z předpokladu, že národní a etnická solidarita je jedním ze základních bodů zdravé společnosti a neměla by být tabuizována tak, jak tomu je nyní (“kupodivu” jen u etnických Evropanů).” Finanční příspěvky lze poslat na transparentní účet 2701254651/2010, do zprávy pro příjemce uveďte heslo vánoční sbírka.

Jelikož jsme před časem žádali také o pomoc pro humanitární misi, která jela podpořit Srby na Kosovo, sluší se říci, jak dopadla právě tato akce. Zástupci MO ND Chomutov předali v polovině září materiální dary (školní pomůcky, hračky apod.) aktivistům Evropské fronty solidarity pro Kosovo (EFSK), kteří jezdí každoročně podporovat srbské rodiny a školy do Kosova. Zástupci EFSK nás pohostili vínem a lahůdkami vyráběnými právě Srby na Kosovu a zároveň nám vyprávěli své zkušenosti z cest do této násilím od Srbska odtržené oblasti, které se velmi liší od zkreslených obrazů, které můžeme vídat v médiích. Na reportáž z této akce se můžete podívat ZDE.

Jan Mrázek, MO ND Chomutov