Národní demokracie požaduje odvolání ministryně Černochové

Národní demokracie odsuzuje skandální výroky ministryně obrany Jany Černochové, která na sociálních sítích schvaluje teroristický čin, při kterém zahynula dcera ruského spisovatele A. G. Dugina.

Darja Duginová se stala obětí atentátu, když ve vozidle, ve kterém cestovala, došlo k explozi nastražené výbušniny. V autě měl být i její otec, kvůli změně plánu ale nakonec cestoval jiným vozem, čímž smrti unikl a stal se tak svědkem celé tragédie.

Národní demokracie vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým.

Zároveň požaduje, aby za své skandální počínání byla ministryně obrany odvolána ze své funkce a aby orgány činné v trestním řízení přistoupily k jejímu stíhání pro propagaci a schvalování teroristického činu.

„Konejte v rámci povinnosti dané zákonem,“ vyzval orgány také Pavel Opl, emeritní policejní rada Policejního prezídia ČR a kandidát na primátora Prahy v chystaných komunálních volbách.

„Skandální výrok ministryně obrany zjevně podporující terorismus je jasně zadokumentován na sociálních sítích a vy v rámci vyhledávací činnosti musíte konat. Pakliže konat nebudete, naprosto ztrácíte veškerou společenskou autoritu, která vám zbývá, ale která je pro vaši činnost tak důležitá,“ uvedl Opl.

21. srpna 2022