Něco o průzkumech volitelnosti

Všude slyším, že průzkumy jsou cinknuté a to hodně cinknuté, více než fotbalové jaro pana Peltavena, ale já říkám jasné NE. Průzkumy jdou zfalšovat o nějaký ten procentní bod nahoru i dolů, ale nevěřím tomu, že jde někomu ubrat nebo přidat dvacet procent. Jsem amatér v této branži, ale podvádět mohu výběrem respondentů, anebo prostě vyhovím objednavateli a oznámím výsledky tak, jak si přál. Je to obchod jako každý jiný.

Půjdu ještě dál a dovolím si tvrdit, že sociální demokrati a ANO-NE opravdu mohou mít podporu po 25 %. Lidem se žije poměrně dobře, všude slyší, že socani podpořili růst průmyslu a exportu, nezaměstnanost je nízká v porovnání s EU, ilegální migranti zde prakticky nejsou a počet dopravních nehod i trestných činů pomalu klesá či neroste. Kalousek a ODS je mimo hru. Podle mne 80 % občanů nečte žádné protiproudné názory a večer se podívá na Novu, Primu či ČT a pak dávka českých seriálů a pro náročnější dávka amerických filmů s dobrým koncem. Hezká hudba, hrdina je zabalen v dece od hasičů, policejní auta blikají a padouch je veden do vězení nebo je už v penálu. Nejlépe ve zpomaleném podání a s detaily očních kontaktů.

Ne ne, přátelé, průzkumy nelžou. To jen pracující člověk a jeho manželka, zaneprázdněná dítětem a čtením časopisů pro ženy si neměli čas všimnout, že jejich peníze jsou nekryté papírky pofiderní hodnoty, že hospodářství coby montovna je stále zranitelnější, že Marxová je fanynkou Barnevernetu, že Singer devalvacemi ožebračuje národ, že Sobotka se bojí o děti a přátele, protože xenofobní národ nepodporuje příchod hovniválů, že …….a to bych mohl pokračovat donekonečna.

Můj průzkum říká následující: Pokud aspoň jedna z níže uvedených skutečností nastane do října 2017, pak o průzkumy se již nemusíme zajímat.

  • Splaskne akciová a derivátová bublina předražených korporací a hypoték
  • Začne skutečně válka mezi světovými hráči o zdroje a vliv
  • Bude zakázán heterosexuální styk bez povolení ministryně Žilkové
  • Budou odloženy volby po vzoru švédské demokracie, neboť může hrozit, že vyhraje strana v zájmu občanů a ne světové kabaly
  • Zeman nebude kandidovat a Chazaři tentokrát vyberou místo Fišera, Fišerové a Dlouhého někoho s lepším krytím
  • Němečtí průmyslníci zavedou Marku, protože Euro již splnilo svou vysávací úlohu