Nedělník Adama B. Bartoše (104) Zvítězila slušná politika aneb Jednou držíš tašku, vždycky budeš držet tašku. Nebo rovnou celého dědka…

Trvám na tom, že Fialova vláda je nejhorší vláda v historii České republiky. Proč si to myslím, zde netřeba popisovat – asi mi v tom dáte za pravdu, jinak byste mé články nečetli. Přesto – považujeme-li volby za jakýsi skutečný průzkum veřejného mínění – pak si to občané evidentně nemyslí. S vládou jsou spokojeni.

Neschopná (či všehoschopná – záleží, jak v čem, neschopná zajistit energie, ale schopná okopávat kotníky jaderné velmoci) a vůči Západu neskutečně servilní vláda, vláda, která se více stará o Ukrajince než o Čechy, vláda, kvůli které nám bude zima a dost možná nebudeme mít co k jídlu – ale po víkendu může být spokojená. Vláda, kterou poslední dobou kritizovala i média (což bylo zvláštní, protože média jsou havlistická, stejně jako tato vláda – ale ta nečinnost a nekompetentnost premiéra a jeho ministrů byla až do nebe volající, že to bylo příliš i pro některé komentátory), vláda, na kterou kdekdo nadává, protože se bojí, co přinese podzim a zima, vláda, která vyhnala na Václavák více lidí než v listopadu ´89 – a přesto jí to prošlo a voliči poslušně sklapli podpatky a Hňupovi to naházeli, místo toho, aby ho vytrestali.

Český volič prostě volí toho, kdo aktuálně vládne, i když mu onen okovanou botou šlape po hlavě. Je to snad Stockholmský syndrom? Čím více nás vláda mučí, trýzní a ponižuje, tím více se k ní upínáme? Nebo jsme národem masochistů a flagelantů?

Když toto píšu, vypadá to, jako by mne volby zklamaly a pořádně naštvaly, ale není tomu tak – svým způsobem jsem to čekal a obával se toho. Viděli jsme to už dříve. Covidový teror Babišovy vlády mnoha lidem otevřel oči, ale ve volbách před rokem se to nijak neprojevilo. Letos Fiala za naše peníze krmí statisíce Ukrajinců, není schopen nám zařídit elektřinu a plyn, teplo a jídlo a ještě jsme Ukrajině dali všechny své zbraně, takže nevím, s čím chce premiér proti tomu zlému Putinovi bojovat. Odporná ministryně obrany podporuje terorismus a jásá nad vraždou mladé dívky, ministr průmyslu dělá vše pro to, aby český průmysl pohřbil, předsedkyně Sněmovny nám vzkazuje, že vláda tu není pro lidi a že si máme vzít svetr – a přesto voliči vzorně tu vládu zase podrželi. Necháváme na sobě dříví štípat. Na co vlastně čekáme? Co by se muselo stát, abychom ve volbách vládní politiky potrestali? Přiznám se, už mi došla fantazie. Nedokázal bych snad vymyslet větší šílenost, která by trumfla šílenosti této vlády. Ona už snad (a vlády jí předcházející) udělala vše špatné, co udělat mohla.

V této zemi se před dvěma lety nemohlo svobodně dýchat, zpívat, cvičit, chodit ven či do práce, podvodně vás nalákali na vakcíny, po kterých jste dostali covid a kdo ví, co po nich dostanete za rok či za dva, jsme v permanentním nouzovém stavu, letos pro změnu kvůli Ukrajincům. Největší premiérovo hrdinství bylo vypnutí nepohodlných serverů (chtělo to prý „odvahu“) a cesta vlakem do Přemyšle v airsoftové helmě. Aktuálně nás dovlekli takřka do třetí světové války, která bude jistě jaderná (a nic z toho by nehrozilo, kdyby Západ – a naše vláda spolu s ním – Putina neprovokovala sankcemi a vojenskou pomocí Zelenáče), zároveň tím způsobili takovou drahotu, že skutečnou výši inflaci před námi raději utajují, jsme bez ruského plynu a to málo, co máme v zásobnících, je v cizině, takže kdo ví, zda se k tomu dostaneme – takže bude zima, ekonomika půjde do háje, bude se propouštět, lidé nebudou mít práci a do toho bude všechno stále a stále dražší. Už podruhé nám ničí celou naši ekonomiku – před dvěma lety to byl Babiš, kdo ji vypnul kvůli covidu, dnes vypíná ekonomiku Hňup – tentokrát zase pod záminkou boje s Putinem. Ve skutečnosti oba jen plní plány západních loutkovodičů.

Skáčeme jako mopslíci před našimi americkými přáteli, kteří nám za odměnu odpálí plynovody, což se nedá nazvat jinak než vyhlášením války nejen Německu, ale celé EU a vlastně i nám (protože jsme na Německu závislí). A to nemluvím o tom všem, co probíhá mimo naši pozornost, protože člověk je schopen se soustředit jen na některé věci a ty další neřeší – ale je tu migrace (pořád, stále, nikam nezmizela), zákaz aut se spalovacími motory, zákaz masa, zákaz topení dřevem, zákaz tohohle, tamtoho, onoho. Ale my jdeme, a poslušně ty hajzlíky volíme znovu a znovu, takže Hňup, místo aby měl půlky sevřený hrůzou z toho, že se lid vzbouří a s vládou si to vyřídí, může po tomto víkendu zase dělat rukama gesta a holedbat se, že nemá signály o tom, že by něco bylo špatně. Dokonce si mohou mnout ruce, že mají zase klid na práci, protože pokud volby měly být referendem, tak referendum dopadlo pro vládu chvalitebně…

Dokonce jsme slyšeli, že zvítězila slušná politika. Pane Bože, z této fráze se mi ježí chlupy. Tato vláda je všechno možné, jen ne slušná. Tato vláda je tak neslušná a dělá tak neslušnou politiku, že neslušnější politiku snad už ani dělat nelze. Co je slušného na tom, nechávat vydělávat Západ na naší levné elektřině, kterou si pak kupujeme od Západu zpět za bezkonkurenčně nejdražší cenu, i když je to vlastně jedna z mála věcí, ve které by naše země mohla být soběstačná? Co je slušného na tom umlčet nepohodlná opoziční média? Co je slušného na tom hazardovat s našimi životy provokováním Ruska, které nám nic neudělalo? Co je slušného na tom svádět svoji neschopnost či neochotu pomoci vlastním lidem na Putina? Co je slušného na tom být podržtaškou Západu, který nás vždy zradil (jak jsme si mohli připomenout nedávno, při výročí Mnichova)? Podržet tašku starému Habsburkovi může sice vypadat jako slušné, ale není v tom slušnost, ale servilita. Jednou držíš tašku, vždycky budeš držet tašku. Byl jsi podržtaška za mlada, budeš podržtaška do konce života. A tato odporná, slabošká, servilní, protičeská politika byla v těchto volbách českými občany opět podpořena?

Jistě, je to dílem i proto, že mnoho z těch, kteří prokoukli tento systém, zůstávají při volbách doma. No to tedy ten systém vytrestají. Svojí neschopností vybrat si ve volbách lepšího kandidáta docílí jen toho, že systém tu bude dále a ještě více se bude utužovat. A ani pro to nemusí vyvinout žádnou velkou námahu, protože jemu stačí zmobilizovat příbuzné členů vládních stran a své skalní fanoušky a na všechny ostatní se může vykašlat, nebrat na nás, ostatní voliče, ohledy. Všichni sice cítíme, že systém je nelegitimní, opírá-li se o tak nízkou volební účast, ale systému to evidentně nijak nevadí. Systém by se musel hodně snažit, kdyby měl přesvědčit skutečnou většinu všech občanů, kteří mají právo volit, ale ti, co zůstávají doma, mu to krásně zjednodušují. Je to vlastně i jejich vina – i proto, že na to lidé kašlou a o věci veřejné se nestarají, systému se tak krásně daří fungovat a jeho protagonistům přežívat po celá desetiletí. I kdyby si všichni vlastenci postavili hlavu, že účastí u volební šaškárny nehodlají režim podporovat, systém by se nezhroutil, on by za to byl ještě dokonce rád. Tak moc mu to usnadňujeme…

A přesto bude Petr Hájek volby co volby vyprávět, jak vlastně volíme nohama a že to je ta forma toho našeho vzdoru a že tím vlastně – já nevím, co – vysíláme systému vzkazy či signály? Jenomže hlasování nohama je pro systém signál asi tak k smíchu, jako jsou k smíchu nám, vlastencům, signály Hňupovy. A třebaže volby dopadly pro alternativu katastrofálně (a posílení ANO a SPD v komunálu na tom nic nezmění, protože ANO ani SPD není alternativa), můžeme se prý snad uchlácholovat tím, že se do Senátu dostala Zwyrtek-Hamplová a Daniela Kovářová, píše Hájek. No pane jo, to je tedy mazec. Ano, na paní Kovářové je sympatické, že nepodlehla MeeToo a píše (asi vtipné, já nevím, já je nečetl) erotické povídky, ale bude to stačit? Paní Hamplová v době covidu odvedla dobrou práci, ale co o ní víme dále? Udržuje dobré vztahy s Karlem Janečkem a víte co? – ještě před svým zvolením se nechala slyšet, že se v Senátu zařadí nejspíše do senátorského klubu ODS (řekla to v pořadu u Bobošíkové, najděte si to). Prý s tím nemá problém. No, panečku. To je alternativa jak řemen. Ostatně, paní Kovářová byla ministryní nominovanou ódéeskou – ve Fischerově (!) vládě. Chápu, že se pan Hájek snaží ve čtenářích vzbuzovat naději („žádný plán nikdy nevyjde…“), ale tvrdit, že tohle je vítězství a dokonce začátek něčeho mnohem většího („malý začátek velké proměny“), to je hodně odvážně tvrzení…

Takže volby jsou na prd. A co tu máme dál? Demonstrace? Jedna (další, tedy druhá) se tento týden také konala a opět byla návštěvnost nepřehlédnutelná (i když ČT to zase přehlédla). Opět na ní nebylo umožněno vystoupit zástupci Národní demokracie. Už dříve se pořadatelé zmínili, že mne neznají, ale že jen slyšeli, že jsem antisemita a že by to mohlo manifestaci poškodit. Jenže nenechali vystoupit ani mého kolegu Jana Sedláčka. Dokonce, když ho odmítli 3. září, se vyjádřili v tom smyslu, že příště ano. Jenomže ani 28. září nemohl vystoupit s krátkou zdravicí – údajně prý proto, že na demonstraci mají mít hlavní slovo odborníci (Sedláček přitom odborník je, věnuje se péči o životní prostředí, takže když kritizuje klimaalarmismus či Green Deal, ví, o čem mluví, nedávno o tom dokonce napsal knihu). A že tam prý politici nebudou. Nakonec jich tam bylo hned několik, asi deset. A to nemluvě o politicích cizích zemí. AfD je asi taková alternativa jako je v ČR alternativou SPD, ale budiž – má nějaké jméno, má renomé. Jenomže vystoupení některých řečníků nemělo žádnou úroveň a přesto mohli řečnit, kdežto za Národní demokracii tam demonstrující nikdo pozdravit nemůže? O čem to svědčí? Kde organizátoři vyhrabali Milana Šarapatku, který se netají tím, že je svobodný zednář a dokonce byl mistrem Lóže Dílo, jak se dočteme na Wikipedii? Na demonstraci to byla jedna z vícero věcí, která mne zaujala a řekl jsem si, že bych o tom mohl napsat nedělník – ale až příště, teď už bych byl hodně dlouhý.

Takže demonstrace je jedna věc, ale když její sílu nepřetavíte ve volby, v silný volební výsledek, může se nás scházet na Václaváků třeba milion, ale dopadneme jako Milion chvilek. Nebylo jich ani milion a ještě jim to vydrželo jen chvilku. Pak se ukázalo, že organizátor zdefraudoval peníze, co důvěřiví lidé spolku naposílali a poté spolek rozpustil. Mimochodem, ten spolek se jmenoval PRO ČR. A motal se kolem něj Karel Janeček. Tak jako se Karel Janeček motá kolem nové strany PRO. Tady pro dnešek raději skončím a budu pokračovat za týden… Tedy, pokud se ho dožijeme, protože po tomto týdnu máme k třetí světové více než našlápnuto…

Vlasti zdar!
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

Ale abychom nekončili tak negativisticky. Nejsem Petr Hájek, tak vám nebudu pořád opakovat to o tom plánu a dám sem raději něco pro zasmání. Vím, po těchto volbách, kdy to Hňup ustál, to už tak vtipné není, ale víte, jak se ODS před volbami chlubila, že Fiala seděl za Bidenem? Pak se ukázalo, že to bylo trochu jinak. No a ono to mohlo být úplně jinak. Fiala není jen Podržtaška, ale i Podrždědka