Nedělník Adama B. Bartoše (124) O Hňupových krvavých prackách a Rakušanových cizincích

Tento nedělník chci věnovat řeči čísel. Ta totiž mohou říci mnohdy více než mnoho slov. A rovnou tu poděkuji mému známému, Romanovi D., který mi občas ta zajímavá čísla posílá.

Premiér Hňup nedávno odtajnil počty, kolik Česká republika dodala na Ukrajinu zbraní za první rok války. Jedná se o neuvěřitelná čísla za neuvěřitelný balík peněz (cca čtyřicet miliard korun), takže Hňupovo chlubení se, že česká vláda (a české zbrojovky) pomáhá jako jedna z nejaktivnějších (na počet obyvatel jsme prý pro členské země NATO příkladem), je poměrně přesné.

Pokud ale na Ukrajinu posíláme peníze, konflikt tím neřešíme, jen prodlužujeme, čímž prodlužujeme utrpení lidí (vojáků i civilistů) na obou stranách. Dnes už všichni vidíme, že obě strany (tedy Západ i Rusko) pojaly válku jako opotřebovávací, že zkrátka jde o to „uzbrojit“ druhou stranu za každou cenu, jenomže každý den tohoto „uzbrojování“ přináší ohromné lidské oběti a ekonomické škody. Jaké? Podívejme se minimálně na ztráty vojenské:

Turecko s odvoláním se na informace izraelské tajné služby (rozvědky) Mossadu vydalo celkový seznam všech ztrát a padlých za celou dobu rusko-ukrajinského konfliktu.

Ztráty na ruské straně:                              Ztráty na ukrajinské straně:
23 letadel                                                        302 letadla
56 vrtulníků                                                   212 vrtulníků
200 bezpilotních letadel                              2,750 bezpilotních letadel
889 tanků a obrněných vozidel                  6 320 tanků a obrněných vozidel
427 houfnic (dělostřeleckých systémů)     7.360 houfnic (dělostřeleckých systémů)
12 systémů protivzdušné obrany                497 systémů protivzdušné obrany
18 480 mrtvých                                              157 000 mrtvých
44 500 zraněných                                          234 000 zraněných
323 zajatých                                                   17 230 v zajetí

Nejde ale jen o Rusy či Ukrajince. V této zbytečné válce umírají samozřejmě hlavně Slované, což se někomu náramně hodí, ale občas to odnesou i Anglosasové: podle téhož zdroje zemřelo na Ukrajině:

234 vojenských trenérů NATO (USA a Velká Británie)
2 458 NATO (Německo, Polsko, Litva, …)
5 360 žoldáků

Věděli jste to? K tomu připočtěme 18 817 civilních obětí: 7 155 mrtvých a 11 662 zraněných v období od 24. února 2022 do 5. února 2023, jak je zaznamenal OHCHR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro lidská práva) na Ukrajině.

Na tomto masakru, na všech těch válečných zvěrstvech, na tomto neštěstí má svůj podíl i česká vláda, premiér Hňup, ministryně obrany (co v kabelce nosí tank), Petr Pávek a další jestřábi české politiky. Nevím, jak mohou v noci klidně spát. O Černochové tedy víme, že před spaním zřejmě používá tank, ale co bere na uklidnění premiér, není jisté.

Jenomže krev na rukou nemají jen politici, ale i ti šílenci z řad českých občanů, co vybírají peníze na zbraně ve veřejných sbírkách – tu na tank Tomáš, tu na raketomet Přemysl apod. Podle informací vlády se tímto způsobem vybralo dalších 1,5 miliardy korun. Jestli mají Češi pocit, že když pošlou na účet iniciativy Dárek pro Putina stovku, že tím pomáhají válku vyhrát, pak by si měli před zrcadlem nafackovat. Můžeme věřit tomu, že tank Tomáš nebude jedním z těch šesti tisíců tanků, co Rusové už stihli zničit, nebo že Přemysl nebude jedním ze sedmi tisíc zlikvidovaných dělostřeleckých systémů, ale o to až tak nejde – každá stovka investovaná do války, do jejího pokračování, je krvavá stovka. Možná jste tak přispěli na smrt ruského vojáka, ale podle statistik spíše na smrt toho vámi oslavovaného ukrajinského, protože čím déle válka trvá (a vy či premiér Hňup do ní posíláte peníze), tím více ztrát mají obě strany, jenže na té ukrajinské (navzdory mediální válečné propagandě) jsou ztráty zhruba desetkrát vyšší. To říkají Izraelci z Mossadu, aby mne nikdo neobviňoval. A Izraelci přece mají vždycky pravdu, ne?

Rakušan a jeho cizinci
Ale pojďme raději k nám, domů, do České republiky. I když – „domů“ – jak se to vezme. Když to půjde tímto tempem, doma se tu moc cítit nebudeme. Řeč totiž bude o migraci. Ministerstvo vnitra vydalo čtvrtletní zprávu o migraci v ČR, podle které počet cizinců na území ČR setrvale stoupá. Dozvěděli jsme se z ní, že k 31. prosinci 2022 bylo na území ČR registrováno celkem 1 116 154 osob cizí státní příslušnosti, z toho 782 000 na základě oprávnění k přechodnému pobytu a 334 154 na základě oprávnění k trvalému pobytu. Přes 1,1 milionu cizinců…

Samozřejmě, že takto vysoké číslo je dáno zejména vydáváním dočasné ochrany státním příslušníkům Ukrajiny, kteří prchají před válkou, i když nikdo neví, jak ta „dočasnost“ bude vypadat a zda náhodou nebude trvalá. Od počátku ukrajinsko-ruského konfliktu bylo v České republice (v roce 2022) vydáno celkem 473 216 dočasných ochran, takže se zase můžeme poplácat po ramenou: Česká republika měla v roce 2022 největší počet vydaných dočasných ochran v rámci EU v přepočtu na obyvatele. Jsme zkrátka vzorní, jsme miláčci…

Co se týče nelegální migrace, Rakušan za minulý rok odhalil 29 235 osob, které se pokoušely o nelegální migraci. Rakušan nám ale raději neřekne (protože neví), kolik nelegálních imigrantů neodhalil. I tak je to ale vysoké číslo. V porovnání s rokem 2021 došlo k zvýšení o 18 065 osob, tj. o 161,7 %.

Při tranzitní nelegální migraci přes území České republiky bylo odhaleno celkem 21 852 osob. Tady v meziročním porovnání shodných období došlo k vysokému nárůstu o 20 522 osob, tedy dokonce o 1 643 %. Celkem 21 639 osob (tj. 99 %) bylo zjištěno na pozemní hranici a 213 osob při příletech na vzdušné hranici.

Nejvíce bylo zjištěno občanů Sýrie (20 387 osob, tj. 38,6%), Turecka (487 osob, tj. 29,6 %) a Afghánistánu (224 osob, tj. 10 %). Nejsou to náhodou země, které rozmrdaly (promiňte mi to slovo, ale trefnější mne nenapadá) Spojené státy, nebo se o to (v případě Turecka a pokusů o tamní puč) pokoušejí? Neměli bychom poděkovat „strýčkovi Bidenovi“?

No, já myslím, že těch čísel bylo nakonec na člověka až moc. Pokud jsem vám zkazil náladu, omlouvám se, že jsem pro vás neměl lepší zprávy. Snad příště.

Vlasti zdar!
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie