Nedělník Adama B. Bartoše (97): Kontrola všeho, vlastnění ničeho

Tak se nám to pěkně krátí. Děti se vrátí do školních škamen za dva týdny, učitelé nastoupí do práce už za týden a my všichni ostatní – pokud nemáte právě dovolenou – jdeme do roboty už zítra. To, na co jsme se v létě těšili, je už z větší části za námi a teď už nás čeká jen ten podzim, o kterém nejen alternativa, ale i dokonce mainstream v dojemné shodě tvrdí, že nebude jednoduchý, ba dokonce, že bude krušný. Kéž by tomu tak nebylo, ale vše nasvědčuje tomu, že bude.

Ospalé léto, jak jsem psal minule, se letos nekonalo. V politice bylo naopak nebývale živo. Například Andrej Babiš se nijak nenudil – na každém předvolebním mítinku ho pronásledovali nejspíše placení provokatéři, připomnělo mi to tehdejší útoky na Paroubka a házení vajíček na jeho předvolebních akcích. Že by zase někdo použil metod amerických poradců a jejich gerilových kampaní? Není to přece normální, aby na každém setkání na Babiše čekala skupina ideových protivníků – někdo to musí koordinovat.

Jenže nenormálních věcí je tu více. Například Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), místo toho, aby lustrovala, kdo se pod záminkou ukrajinského uprchlíka přesouvá do České republiky, řeší válečné zločiny na Ukrajině. Zveřejnila dotazník, kam mají lidé zaznamenávat incidenty, ke kterým došlo v rusko-ukrajinském konfliktu. Chápete to někdo? Snad jen ten největší naiva může popírat, že není možné, aby se k nám spolu s „uprchlíky“ infiltrovala i ukrajinská mafie. Na hranicích to nikdo nekontroluje a že těch 400 tisíc Ukrajinců se neskládá jen ze samých matek a dětí, to je snad také každému jasné. NCOZ by měla dělat to, že takové pochybné lidi do ČR vůbec nepustí, ale ona místo toho řeší incidenty, ke kterým došlo na Ukrajině. A jistě si nemyslíte, že bude shromažďovat případy násilí Ukrajinců na Rusech, byť v článku se píše o obou zainteresovaných stranách konfliktu. No ale čemu se také divit, když premiér této země vede svoji soukromou válku s Putinem. To pak podle toho musejí skákat i ostatní státní úřady.

Kvůli této své soukromé válce premiér rozvrátil českou ekonomiku a pak si odjel na dovolenou ve chvíli, kdy do České republiky dokonce přestala proudit i ruská ropa ropovodem Družba. A ani se nám o tom neobtěžoval říci, dozvěděli jsme se to až z tiskové zprávy ruského Transněftu. Dodávky tedy, abych byl přesnější, byly po osmi dnech, tedy v pátek, obnoveny, ale dlouhý týden sem nic neteklo. Paradoxem ale je to, že to nebyl „zlý Putin“, kdo dodávky přerušil, ale naopak Fialův kamarád „Zelenáč“, kdo nám za všechnu tu českou podporu ukázal vztyčený prostředník. Ukrajina totiž – kvůli sankcím – odmítala přijmout ruskou platbu za tranzit ropy a peníze Rusku vrátila. Ruskou ropu, námi zaplacenou, tak do naší země, ale i na Slovensko a do Maďarska, nepustila. To je ten ukrajinský vděk. Čeští politici teď tvrdí, že se problém podařil vyřešit a že jsme ho prý ani nepocítili, ale i kdyby to byla pravda (jakože není), vidíte, jakou s námi hrají hru. Tváří se, jako kdyby nic a když už se to provalí, svádí vinu na Rusko. Nakonec to muselo být Maďarsko (tedy ne naši politici), které ve svém vlastním zájmu vše vyřešilo nějakou kompromisní dohodou (jinak by se ocitlo bez ropy) a evropské banky, které se nakonec uvolily ruskou platbu milostivě přijmout. Celý týden tady ale politici a novináři předstírali (když už to prasklo a nedalo se to popřít), jak nám ten zlý Putin kromě plynu zastavil i ropu, i když nic nebylo vzdálenějšího pravdě.

Fiala ostatně pěkně lže, když všechno to zdražování přičítá ve svých projevech a prohlášeních na vrub právě Putinovi. Copak nám Putin posílá elektřinu? Copak odebíráme elektřinu z Ruska? Ne ne, je to naše vlastní elektřina, ČEZká, levně vyrobená, ale draze nakoupená přes západní státy, ale o tom už Fiala mlčí. Proč neřekne, že jsou to naši „američtí partneři“, co nám elektřinu všemi těmi burzami tak zdražují? Že by o tom neměl žádné signály…?

Vůbec mi vadí to pokrytectví, jak se tady furt nadává na rusa, ale nikdo neřeší švába. To je ten hlavní škůdce, záškodník, parazit na nás všech. To kvůli němu, jeho Světovému ekonomickému fóru a Velkému resetu, Green Dealu a podobným nesmyslům, se nám vše zdražuje. Jenomže starý Schwab je spřízněn s Rothschildovou rodinou, takže tohle se kritizovat nesmí. Hodit to na Putina je nejen lepší, ale z hlediska vlády i výhodné. A nejhorší je, že Putin je se Schwabem kamarád, takže možná je vše ještě komplikovanější, než by si mnozí přáli.

Když už jsem zmínil tu vládu a její neschopnost řešit problémy, nesmíme jí zapomenout ani to, jak nám lže, když tvrdí, kterak nám vydatně pomáhá. Když už se konečně rozhoupe k nějakému kroku, který nám má jakože pomoci, po čase zjistíme, že je to jen naoko a pro efekt, ale ve skutečnosti se žádná pomoc nekoná. Vypadá to, jako kdyby vláda pomoc jen předstírala a ve skutečnosti ji sabotovala. Vzpomeňme jen na snížení DPH u pohonných hmot o korunu, což nepocítil nikdo z nás, protože ceny tehdy rostly o korunu každý den. Nebo jak tehdy vláda tvrdila, že dá všem rodinám, které mají příjem milion čistého, příspěvek na dítě ve výši 5000 Kč – nakonec se prý spletli, mysleli prý „hrubý“ příjem, takže pomoc se rázem smrskla.

Pak se dokonce ukázalo, že kdo o ten příspěvek chce požádat, musí se při vyplnění formuláře prokázat bankovní nebo digitální identitou. Ne každý toto má a chce mít, takže je to další podmínka, kterou se „pomoc“ osekává. O částku budou moci zažádat i cizinci (takže znovu Ukrajinci?) Neměla to snad být pomoc „našim lidem“? Jací cizinci? Copak Ukrajinci nedostávají 5000 Kč každý měsíc (zatímco tato částka bude jednorázová)? A zatímco Ukrajinci nemusejí prokazovat nic, dokonce se klidně i s těmito našimi penězi vracejí zpět na Ukrajinu, pro získání částky ani nemusejí osobně na úřad, ale řeší se to vše elektronicky, tak český člověk bude muset prokazovat bankovní identitu, což je poměrně zásadní „drobnost“, kterou nám dříve neřekli.

A úplně stejné je to s oním „slavným“ úsporným tarifem. Nejprve o něm několik měsíců básní, aniž by kdokoli znal podrobnosti a pak, když ty podrobnosti odhalí, se najednou ukáže, že ze slibovaných šestnácti tisíc (které by stejně nestačily) je nakonec sotva dva tisíce, což je při cenách elektřiny něco jako spropitné. A místo toho, aby to bylo adresné, tak se to zase udělá plošně, takže podle některých ekonomů bude vláda „platit bohatým lidem vyhřívání jejich bazénů“.

Nejenže vláda nic nedělá a na co sáhne, pokazí, ale cokoli, co začne dělat údajně ve prospěch lidí, se brzy ukáže spíše jako špatný vtip.

Lenin říkal, že definice komunismu je sovětská vláda plus elektrifikace země. Tato „pravicová“ vláda si nechává záležet na svém antikomunismu. Všude samá Milada Horáková, jako kdybychom žili v padesátých letech. Její estébácké metody se ale od těch z 50. let příliš neliší. A dokonce bychom mohli říci, že je ještě horší, než ta vláda komunistická – za ní alespoň byla elektřina. My máme totalitní protilidovou vládu a předraženou elektřinu, kterou si nebudeme moci dovolit. Kdybych navázal na svůj předchozí nedělník o liberální demokracii, pak definicí současné liberální demokracie je totalitní vláda plus nedostatek energií. Definice švábova Velkého resetu je TOTAL CONTROL + NEBUDETE MÍT NIC (a prý budeme šťastní…). Nebo ještě jednodušeji: kontrola všeho + vlastnění ničeho…

Nejsem komunista, jsem konzervativec, ale chápu, že komunistické hnutí bylo tehdy úspěšné, protože vzbuzovalo naději, lidem nabídlo vidinu ráje na zemi. Chudým bezzemkům rozdalo půdu a zavedlo nové technologie, které pozvedly úroveň života všech. Dnes nám Fialové, napojení na mezinárodní kmotry typu Schwaba, Gatese či Soroše, neslibují nic pěkného, za čím by stálo za to jít. Už se ani nesnaží nás pro něco získat, nadchnout. Jenom nám berou, zakazují, snižují naši životní úroveň. Do společnosti indukují chudobu tak rychlým tempem, že se brzy ocitneme zpátky na stromech.

Nechápu, jak někdo může něco takového volit, podporovat, obhajovat či dokonce tomu sloužit. Volit někoho, kdo vám vlastně neustále říká – s námi bude hůř, s námi se vám povede špatně, s námi zažijete šoky…

Jistě, někdo by mohl říci, že velikášské sliby, které politici beztak neplní, nejsou o moc lepší. To je jistě pravda a bude jen dobře, když se naučíme politikům jejich „modré z nebe“ nevěřit a budeme správně skeptičtí. Uskromnit se, utáhnout si opasky, přijmout na čas „krev, pot a slzy“ – i to je pochopitelné a někdy i mravní (pokud jsou tyto oběti přinášeny ve prospěch skutečného a objektivního dobra). Ale nechat se oškubat a ponižovat kvůli něčí hlouposti či naopak vychcanosti či dokonce ve jménu absolutního a objektivního zla (všemožných švábů a jiných odporných kreatur), to není jen známka naivity, ale rovnou tuposti a nebetyčné hlouposti.

Divíme se vlastně těm zlým lidem (švábům, gatesům, sorošům a jiným), že nás tak bez skrupulí drží pod krkem a vysávají, když jim to sami dovolujeme, dokonce si o to i říkáme? Necítí k tomu oni jakési morální právo – nás podvádět a ožebračovat – když vidí, že se podvádět chceme a že vůbec neprotestujeme? Neříkají si snad – to bychom byli hloupí, abychom je nezotročili, když si o to vyloženě říkají a ještě se jim to líbí?

Není to především naše vlastní vina, že jsme věci nechali zajít příliš daleko…?

To jen tak taková malá úvaha na konec léta, před tím podzimem, kdy to má prý všechno vypuknout…

mějte se fajn

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie