Nedělník Adama B. Bartoše (XXXVII.) Blížíme se finální dohodě. Plácne si ND a ANS s dalšími dvěma stranami? Pan Volný by měl udělat tři kroky zpátky. Rekapitulace toho, co nabízíme. Kratší týden, dřívější důchod, bezúročné půjčky pro tradiční rodiny

A je tu opět neděle. Tedy čas, kdy vás budu nemilosrdně oblažovat svým nedělníkem. Znamená to také, že uběhl další týden, během kterého se toho – i u nás a ANS – hodně událo. Něco málo vám povím, a něco si nechám zase na příští týden.

Už před týdnem jsem naznačoval, že tento týden nás budou čekat další schůzky s dalšími stranami. Pokud jednání dopadnou dobře, podaří se nám dát dohromady celkem čtyři vlastenecké politické strany. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by dobře dopadnout neměla, ba právě naopak. Neoficiální dohody bylo už tento týden dosaženo, oficiálně bude potvrzena nejspíše příští týden a poté bude i medializována. Zatím nemohu jmenovat, ale píši to proto, abyste věděli, že nezahálíme a že se na volby připravujeme vážně. Proto sem dnes výjimečně nedám ani fotografii z našich dvou jednání z tohoto týdne, protože bych tím zbytečně odkryl karty. Transparentnost je hezká věc, ale nemusí se to s ní přehánět. Důležité je, že jsme se dohodli a ve správný čas to oznámíme.

Příští týden také podepíšeme oficiální dohodu s Aliancí národních sil, a to i v případě, že nakonec do voleb půjdeme ve čtveřici. S ANS totiž chceme písemně stvrdit to, na čem jsme se dohodli už před více než rokem, co jsme si potvrdili na začátku roku a co jsme dojednali během posledních měsíců. Bude to dohoda mezi našimi dvěma subjekty o vzájemné podpoře a spolupráci. I když se oficiálně týká jen voleb do Poslanecké sněmovny, osobně si myslím, že narůstající důvěra mezi našimi dvěma stranami povede i k dlouhodobější spolupráci.

Co se týče Volného bloku, poslední novinkou je, že police požádala o vydání poslance Volného k trestnímu stíhání za šíření poplašné zprávy. Rozhodnout o tom bude muset parlament, ale známe-li oblibu Luboše Volného mezi jeho kolegy, k vydání asi s radostí dojde. Jedna z našich partnerských stran si zahrává s myšlenkou, že bychom Volnému měli na naší kandidátce nechat místo, aby se měl kam uchýlit, až zjistí, že Volfové blok je v koncích a rozhodne se od velké mámy Jany osamostatnit. Já s tím nesouhlasím. Bude-li pan poslanec Volný trestně stíhán, mohlo by nás to ve volbách poškodit. Musel bych v každém rozhovoru místo otázek na program odpovídat na otázky stran pana Volného, jehož mediální obraz není dobrý – proč máme na kandidátce trestně stíhaného poslance a tak všelijak podobně. Pan Volný by měl tedy v zájmu národa a v zájmu svém udělat dva tři čtyři kroky zpátky. Když nebude kandidovat a podpoří naši silnou kandidátku, která má teď dobře našlápnuto, slibuji mu, že mu dám funkci asistenta poslance a pomohu očistit jeho jméno. Za další čtyři roky už bude čistý jak křišťálová studánka a nic nebude bránit tomu, aby mohl kandidovat se vší parádou.

Teď ale zase trochu vážně: Protože se ale vsadím, že vás, coby voliče, daleko víc zajímá to, s čím půjdeme do voleb čili co budeme nabízet, než jen to, zda a s kým jsme se dohodli na spolupráci, případně nedohodli, pojďme si říci další bod z našeho programu. A ještě předtím zopakuji jen pro pořádek, že chceme 1) rázně ukončit covidovou totalitu a zajistit, aby se už nikdy neopakovala, což také znamená, že chceme vrátit život do normálu, ale bez jakýchkoli podmínek – bez testů, bez vakcín, bez roušek a dalších nesmyslů, 2) chceme pomoci lidem dostat se ze svých dluhů (program Milostivé léto) a chceme oddlužit i náš stát, 3) máme program pro zlevnění bydlení a masivní výstavbu nových bytů, stejně jako slibujeme ochranu bydlení před nenažranými exekutory a nejnověji i před piráty, kteří by snad někdy v budoucnu chtěli vaše / naše bydlení brutálně danit. 4) Už několikrát jsem také naznačil (naposledy v posledním Středníku), že chceme obnovit vztahy s Ruskem, což na první pohled může znamenat pro voliče nezajímavé téma, ale jsem si jist, že mnoho lidí ví, že dobré vztahy s Ruskem jsou v našem národním zájmu a mnoho lidí ví také to, jak by naopak špatné vztahy s Ruskem dopadly na celkový život v naší zemi i na vaše peněženky. Poznamenaly by stovky našich firem, promítly by se do vyšších cen komodit, které z Ruska dovážíme apod. Ve skutečnosti můžeme způsobit pravý opak. Když budeme mít s Ruskem dobré vztahy, můžeme uzavřít výhodné smlouvy, které ceny těchto energetických surovin naopak zlevní. Touto cestou šlo Maďarsko, které na Rusko nejprve také dělalo ramena, než pochopilo, že je oboustranně prospěšné obchodovat a spolupracovat. Ostatně, Německo nedělá nic jiného.

Nechceme voliče zatěžovat tématy jako je Evropská unie či NATO, na které sice máme jasný názor (okamžitě vystoupit a to bez referenda), ale víme, že to běžného voliče příliš nezajímá. Proto za ním jdeme s něčím hmatatelným, co se přímo dotkne jeho peněženky: zkrátíme pracovní týden na 35 hodin (aniž bychom zkrátili mzdu), snížíme věkovou hranici pro odchod do důchodu (ať lidé mají čas si zasloužený důchod užít) a poskytneme bezúročné půjčky rodinám za účelem podpory rodin, zvýšení porodnosti, nastartování ekonomiky státu a zajištění vlastního bydlení. Když mluvíme o rodinách, máme přitom na mysli tradiční rodinu. Těmito třemi body míříme jak na mladé lidi (podpora rodin), tak na seniory (dřívější odchod do důchodu). A kratší pracovní týden potěší všechny – staré, mladé i ty, co jsou někde mezi. V příštích týdnech tyto body rozvedeme, dnes zatím jen takto stručně.

Na závěr mám na vás několik proseb.

1) Dejte nám hlas v této anketě. Až dosud jsme tam figurovali pod nejasnou zkratkou a když jsme autory ankety před několika dny požádali o úpravu názvu, vyhověli nám sice, ale za cenu toho, že jsme přišli o veškeré dosud nasbírané hlasy a musíme je tak sbírat zase od začátku. Dostali jsme se tak nechtěně úplně na konec ankety, proto nám prosím pomozte a klikněte na Národní demokracii. Časem vás poprosíme o to samé s novým názvem, který mezitím představíme.
2) Další forma vaší podpory může být finanční. Jak Národní demokracie, tak Aliance národních sil mají své transparentní účty pro dary, kam nám můžete posílat příspěvky na volební kampaň. Nestojí za námi PENTA, takže se nám každý – i drobný – dar hodí. Pokud nás chcete podpořit, přečtěte si nejprve pár jednoduchých pokynů, na co nezapomenout. Děkujeme
3) Posílejte nám své nápady. Čím byste nám mohli pomoci v kampani, jak byste se do ní mohli zapojit, co zajímavého bychom mohli dát do programu, na jakou zajímavou voličskou skupinu bychom ještě měli zacílit. Chcete být za nás ve volební komisi a kontrolovat, aby nám neomarxisti nekradli hlasy jako v USA? Pak nám také napište. Na info@narodnidemokracie.cz, případně pište na adresu ANS. Děkujeme.

A to je dnes vše, užijte si neděli a zase příště!

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie

vtipné koláže: převzato z CD89.cz, nejde o oficiální propagaci Národní demokracie