Odpovědi ABB na dotazy serveru Lidovky.cz + odkaz na článek

Protože si novináři jako citace do svých článků z mých odpovědí vyzobávají jen některé, rozhodl jsem se uveřejňovat své odpovědi na dotazy novinářů v kompletním znění.

Lidové noviny (LN): Proč jste se k takovému kroku odhodlali? (myšleno spojení vlasteneckých stran pod názvem Rozumní, pozn. ABB)
Adam B. Bartoš (ABB): Dobrý den, není to koalice, podpoříme kandidátku strany Rozumní (celým názvem ROZUMNÍ – stop migraci a diktátu EU – peníze našim občanům, důchodcům, dětem, zdravotně postiženým…). Dohoda těchto deseti vlasteneckých stran, které jsme dali dohromady, spočívá v tom, že nebudou vytvářet vlastní kandidátky, aby netříštily hlasy a svými kandidáty naopak podpoří kandidátku Rozumných. Toto sjednocení je jediný rozumný krok ve chvíli, kdy je na „opoziční scéně“ přetlak politických stran a neustále vznikají další a další. My naopak jdeme cestou sjednocení a upozadění vlastních osobních a stranických ambicí. Ostatně, doba je vážná a něco takového si přímo vyžaduje.
 
LN: S jakým programem do voleb půjdete?
ABB: viz toto desatero

Prohlášení k volbám do parlamentu ČR v říjnu 2017


shrnul bych to do jednoho bodu – národní zájmy na prvním místě. Je v tom i podpora seniorům, dětem apod, protože i to je přece národní zájem…

 
LN: Máte představu, jak budou tvořeny jednotlivé kandidátky? V jakém poměru?
ABB: Všechny naše strany dají své nejlepší kandidáty a společně zaplníme kandidátky ve všech krajích.
 
LN: Kolik procent voličů věříte, že byste mohli zaujmout? V jaké číslo doufáte?
ABB: Dost na to, abychom se do Sněmovny dostali.
 
LN: Kdo sjednocení inicioval a proč jste zvolili zrovna název Rozumní?
ABB: Vícero subjektů se o sjednocení snažilo, i Národní demokracie v tom podnikala jisté kroky. Velký podíl na tom má však Mgr. Petr Hannig, který je dobrý a moudrý vyjednávač. Jeho Rozumní jsou navíc centristé, kterým nikdo nemůže vyčítat jakoukoliv radikální orientaci jak do levého spektra, tak do pravého spektra, což usnadnilo společnou dohodu. Radikálnější část voličů v tomto společném projektu bude zastupovat právě Národní demokracie.
 
výsledný článek zde