Pietní akce za zavražděné kamarády – Reho 2018

Stejně jako každý rok se i letos v květnu koná v Litvínově tradiční vzpomínková akce za zavražděné kamarády, která připomíná vraždu mladého nacionalisty Miloše Reha ze dne 16. května 1999.

Miloš Reho byl ubodán na ulici před litvínovským nádražím rukou cikánského vraha při jedné z bitek, které tito naši sousedé nejen na severu Čech tak často vyvolávají. O okolnostech, jak celý problém vznikl, si můžete přečíst ZDE.

Jak je v naší zemi již bohužel zvykem, vrah byl odsouzen pouze za „ublížení na zdraví s následkem smrti“ a nikoliv za vraždu a dnes již více než 8 let běhá po svobodě. Oproti tomu se však systém nestydí stíhat nacionalistickou opozici za vylepování nálepek, pořádání dětských dnů nebo běžnou politickou činnost, jak nám již mnohokrát dokázal. Dvojí metr je v naší zemi bohužel hluboce zakořeněn.

Pietní akce proběhne v sobotu 12. května 2018 od 13ti hodin, sraz účastníků je před litvínovským vlakovým nádražím, kde byl oné osudné květnové noci roku 1999 Miloš Reho zavražděn.

Vzpomínku organizují nezávislí nacionalisté ze severních Čech. Jedná se o pietní akci, podpořit vzpomínku může každý, kdo souhlasí s jejím posláním. Na znamení úcty žádáme účastníky, aby přišli v bílých košilích.