Pomoc pro Jaroslava „Reborna“ Pagáče

Podpořte právní boj Jaroslava „Reborna“ Pagáče za jeho svobodu před Nejvyšším soudem Slovenské republiky. Podpořte jeho a jeho rodinu v této nelehké chvíli. Podpořte boj za svobodu slova. Pro více informací pokračujte zde.

Příběh Jaroslava „Reborna“ Pagáče

Slovenský hudebník Jaroslav „Reborn“ Pagáč, který se ve své tvorbě věnuje evropské pohanské tématice, byl ve čtvrtek Speciálním trestním soudem v Banské Bystrici odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody. Při své tvorbě měl použít staré slovanské symboly, které jsou samy o sobě neškodné, ale protože „Reborn“ je také občanský aktivista, ve spojení s jeho osobou prý propagují extremismus. Argumenty o jeho náboženské svobodě soud zcela smetl. „Reborn“ je přesvědčený, že jeho případ byl vykonstruován na politickou objednávku.

Jeho ženu soud obžaloby zprostil, protože v jejím případě se prý trestný čin nestal, ale prokurátor chce odsoudit i jí.

„Reborn“ nikoho neokradl. Nikoho nezabil, ani proti nikomu nepoužil násilí. Skrze svou hudební tvorbu vyjadřuje svou hrdost na starou pohanskou Evropu. To je jeho jediný zločin. Stačí to na čtyři roky vězení? Na Slovensku zřejmě ano. Ale mají se občané s něčím takovým smířit? Rozhodně ne!

Zvykli jsme si, že je normální být obžalován a odsouzen za projevení vlastního názoru. Naučili jsme se neříkat, co si ve skutečnosti myslíme, abychom se nedostali do vězení. Tak ale svobodná společnost nevypadá. Dnes odsoudí „Reborna“ za jeho hudbu, zítra odsoudí tebe za to, že jsi jeho hudbu měl v počítači. A pozítří z nás budou jen poslušné ovce, které budou za své okovy ještě vděčné.

„Reborn“ se proti rozsudku odvolal k Nejvyššímu soudu Slovenské republiky. Pokud prohraje, do konce života přijde o svou náboženskou svobodu a cokoliv udělá bude mít cejch „extremismu“.

Boj za to, aby mohl zůstat na svobodě se svým synem a se svou ženou, už ho stál nemalé peníze a další finanční náklady ho čekají. Pokud půjde do vězení, jeho žena se synem zůstanou čtyři roky na vše samotní.

Jaroslav potřebuje naši pomoc. Nejen pro to, aby zůstal na svobodě. Aby zvládl finanční náklady svého politického procesu. Ale protože jeho proces je procesem nás všech. Když ho necháme zavřít do vězení, příště si přijdou pro nás.

Toto je boj o svobodu slova nejen na Slovensku, ale i v České republice, a v celé Evropě! Podpořte Jaroslava jakoukoliv finanční částkou. Podporujete tím i svoji vlastní svobodu. Než bude pozdě.

Převzato z