Nedělník Adama B. Bartoše (č. 40) Demoška, trikoška, instáč. Taková normální rodinka. Budeme bránit vaše nafťáky i benzíňáky i právo na hovězí steak. Grétiny hovězí nápady však zakážeme

A je tu neděle. A s ní nedělník. A s nedělníkem novinky z Národní demokracie.

Na úvod malá rekapitulace pro ty, co nečetli nedělník z minulého týdne. Národní demokracie a Aliance národních sil se spojily s Rozumnými a s Otevřeme Česko. Dali jsme dohromady čtyři strany, přičemž budeme kandidovat za posledně jmenovanou. Od chvíle, kdy byla tato novinka oznámena, projevily zájem další subjekty, s jinými se vyjednává, příští týden mají padnout další rozhodnutí. Buď ještě někoho vezmeme do party, nebo zůstaneme takto – ve čtveřici. Na kandidátkách budou i členové dalších stran. Vše upřesníme v příštím týdnu. Budu to teď opakovat každý nedělník, aby se nestalo, že mi po volbách někdo bude hlásit, že nás chtěl volit, ale na kandidátce že nás prý nenašel.

V neděli jsme si vyzkoušeli společnou demonstraci na Václavském náměstí. Prostor na ní dostaly i špičky Trikolóry a Svobodných. „Trikoška“ jde do voleb se Svobodnými a Soukromníky, je ale veřejným tajemstvím, že z ní odcházejí celé krajské organizace, takže uvidíme, jakým směrem se to vše ještě vyvine. Každopádně bylo pěkné, že jsme se společně sešli alespoň na jednom pódiu a zazpívali si českou státní hymnu. Můj projev najdete zde.

V pondělí demonstrace pokračovala na Malostranském náměstí. Média psala, že ji dělal Chcípl pes, pan Volný se rozčiloval, že nepíšou o něm. Nakonec psala i o něm, takže se snad trochu uklidnil.

Je dobře, když se strany scházejí na společných akcích. Boj proti covidové mafii by si nikdo neměl privatizovat. Důležité je, že projednávání zákona bylo společnými silami zažehnáno, i když je také pravda, že něco podobného schválila pár dní před tím Evropská unie a dokud v ní budeme, covidpassům a dalším zhovadilostem, proti kterým tady bojujeme, se nevyhneme. Mluvil jsem o tom ve svém Středníku.

Národní mládež nám doporučila, abychom si udělali účet na Instagramu. Tak jsme si udělali účet na Instragramu. Zatím tam toho moc není, „nabušený instáč“ nečekejte, ale třeba se to časem rozjede.

Tak jako jsme se scházeli pravidelně s ANS, scházíme se nyní každý týden pravidelně v naší výše zmiňované čtveřici a připravujeme se na volby. Ve dvou se to lépe táhne a ještě lépe se to táhne ve čtyřech. Dali jsme hlavy dohromady a vymýšlíme, jak dostat naše „poselství“ k voličům Ti ale pro změnu – zdá se – vymýšlejí, jak se co nejrychlejí naočkovat, aby mohli jet k moři. Abychom mohli porazit strany covidové mafie, musíme porazit tuto „ovčanskou“ mentalitu („je-mi-všechno-jedno“ a „udělám-poslušně-co-mi-řeknete“, případně „hlavně-mi-něco-píchněte-ať-můžu-jet“).

Když jsme u toho, takovou „normální rodinku“ trefně popsal jeden můj kamarád:

Malý příběh z mého bezprostředního okolí (všechny osoby té rodiny znám):
Děda – 83 let, docela zdravej, nedávno naočkován (aby mohl dál vídat své pravnuky a rodinu vůbec…)
Jeho dcera – 59 let, sportovkyně (aby mohli cestovat a aby mohli chodit na hromadný koncerty )
Její manžel, strážník – 55let (aby neměl problémy v práci, aby mohl chodit bez problémů do hospody)
Jeho vnučka – 33 let, pracovnice MV (všichni od nás už jsou, tak abych nebyla poslední )
Její manžel – 33 let, kynolog u MV (abychom mohli cestovat, letos už v létě na tejden s cestovkou do Chorvatska)
Rodina se těší, až bude vyhlášená registrace i pro pravnoučata (4 a 6 let), protože s Covid-pasem nastane pro celou famílii kýžený klid. Rodina žije hodně společensky a poměrně silně podporuje očkování u dalších svých známých. Dostal jsem předevčírem naloženo: „Petříku, tys furt kecal, jak je to nebezpečný a podívej – všichni žijeme!“

Na druhou stranu, pokud jste se naočkovali, pak skutečně užívejte života (carpe diem), okamžitě vyjeďte k moři a choďte všude, kam to jen půjde (snad už někde něco otevřou), protože nevíte, kdy zemřete. S tím sajrajtem, kterým jste si nechali zkrátit život, vás už čeká třeba jen pár let, než ochrnete, dostanete infarkt nebo totálně zdebilníte.

Ale zpět k volbám. Čeká nás debata o společném programu, protože každá ze stran se prezentuje jinými programovými body. My jako národní demokraté prosazujeme například totální odmítnutí Green Dealu a podobných nesmyslů. Očekávám, že i tato část našeho programu dojde sluchu i u našich partnerů a půjdeme s ním do voleb. Chceme dát lidem garanci toho, že nepřijdou o svá auta se spalovacími motory, chceme ujistit občany, že jim nikdo nevezme vepřový ani hovězí steak (pod záminkou toho, že krávy a vepři prdí metan) a našemu průmyslu jistotu, že se nepropadne do chaosu kvůli nesmyslným emisním povolenkám. Nemyslete si ale, že na přírodu nemyslíme – naopak na ni myslíme více než ti, kteří se jí zaklínají a podobné hovězí nápady vymýšlejí. Však se také můžete přesvědčit sami – v tomto článku jsou naše základní body k této problematice. Garantem je místopředseda ND Mgr. Jan Sedláček, který ochranu přírody vystudoval, takže je člověkem nadmíru povolaným.

A jeden náš volič mi doporučil, abych informoval o tom, že české ministerstvo zdravotnictví vydalo pokyn očkovat i neplnoleté (16 let) i bez souhlasu rodičů. Dokument MZ ČR vydal pokyn pro očkovací kampaň, kde se v dodatku č. 3 uvádí tato věta: „Neplnoletým zájemcům o očkování je možné podat očkovací látku na základě jejich souhlasu, pokud je provedení takového úkonu přiměřené jejich rozumové a volní vyspělosti odpovídající věku.“ Zároveň se tam objevuje věta: „Za účelem provedení očkování zákon nestanoví písemnou formu informovaného souhlasu pacienta s poskytnutím zdravotních služeb. V případě očkování proti nemoci Covid-19 není písemný souhlas nutný.“ – více zde

Zajímavé, že v době, kdy v případě téměř čehokoli musíte podepsat nespočet papírů nebo v případě kliknutí na cokoli musíte kvůli nějakému GDPR odkliknout nespočet dalších políček (aby náhodou něco…), v případě očkování, kterým si huntujete život, se vás nikdo na nic neptá. Ti zmetkové se už ani neobtěžují, aby vám dali něco podepsat. Za chvíli nás budou očkovat i proti naší vůli – na to vemte jed (tedy vakcínu)…

A protože se takové doby nechci dočkat, jdeme do voleb. Jdeme proti covidové mafii a porazíme ji. Jdete do toho s námi?

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie